Новини

Чому не варто довіряти вагам коли ти на дієті

Хороші ваги ніколи не брешуть, так само як і правильно розрахований індекс маси тіла. Але не варто засмучуватися, якщо ці показники виявляться трохи більше тих, на які ви розраховували.


як правильно худатиКожній людині, яка намагається боротися із зайвою вагою більше одного дня, знайоме відчуття легкості в тілі, що виникає на певному етапі. У когось воно з'являється вже на третій день, комусь для цього потрібно не менше тижня тренувань і дієт.
Парадокс у тому, що ваги в момент зважування можуть показати ті ж цифри, що й днем ​​раніше. Настрій пропадає, бажання боротися слабшає, звичайної мотивації виявляється мало. Так ось, експерти радять в такі моменти більше довіряти своїм відчуттям, ніж вагам. Ця легкість в тілі і відчуття, що ви вже схудли, - чиста правда, а ваги брешуть. Точніше, не «говорять» все, так як не всі знають.

Британець французького походження, Жан-Клод Вакассін, знає все про фітнес та схуднення, переконаний в тому, що ваги дають нам лише одну частину загальної картини.
«Терези не розуміють різницю між тканинами, - говорить Вакассін. - Насправді, в будові тіла важливо, з чого воно складається, а не скільки важить. М'язи щільніше жиру, хоча важать однаково, і м'язиста людина буде виглядати куди більш привабливо, ніж його ровесник з такою ж вагою, але із зайвим жиром під шкірою. Ваги не відображають ваш прийом вуглеводів, який багато в чому визначає вагу. Вуглеводи не роблять нас товстими, але вони потрапляють в кровотік, а потім відкладаються в м'язах, де потім будуть використовуватися в якості «палива».


правильна дієта
Глікоген м'язів потребує води, і організм запасається цією рідиною, що робить людину важчою. Чим більше людина володіє м'язовою масою, тим більше води йому потрібно, а вода не є жиром. Все це дозволяє сказати, що втрата ваги (по суті, маніпуляція з рідинами в організмі) є простим завданням, але вона не завжди означає втрату зайвого жиру. І на перший план повинна бути будова тіла, а вже потім арифметика ».


Навіть індекс маси тіла не може вважатися точним показником того, наскільки багато зайвої ваги у людини. ІМТ не показує, де саме шукати проблемні місця. На думку вчених, набагато більш важливі показники - розмірна фігура, здоров'я внутрішніх органів і хороша фізична форма.