Новини

Які обстеження проводяться при вагітності

Обстеження при вагітності Обстеження при вагітності


Які аналізи потрібно здавати під час вагітності? Що дивиться лікар при відвідинах консультації? Клінічний аналіз крові, аналізи сечі, контроль маси тіла. Цікава інформація для "майбутніх мам", корисні поради можна почитати тут http://www.9months.ru

 

Під час вагітності жінці доводиться здавати багато аналізів:1. Загальний клінічний аналіз крові - потрібен для діагностики ряду захворювань в т.ч. анемії (малокрів'я), дозволяє виявити запальні процеси в організмі. Якщо немає додаткової необхідності, здається 3 рази за вагітність: при першому відвідуванні, на строках 18 і 30 тижнів.

2. Загальний аналіз сечі - в першу чергу допомагає оцінити роботу нирок (оцінюється наявність і кількість білка в сечі та ін.), Виявляє наявність інфекції, цукрового діабету. Звичайно, далеко не всі захворювання виявляються за допомогою аналізу сечі, але цей аналіз дійсно важливий, тому що дозволяє завчасно визначити стан мами (наприклад, майбутня мама, яка страждає від інфекції, може добре себе почувати при наявності бактерій в сечі, а ось на дитину, без своєчасного лікування, інфекція може відбитися). Тому, аналіз сечі здається при кожному відвідуванні лікаря (акушер-гінеколог після першого огляду відвідується через 7-10 днів після здачі всіх аналізів і оглядів фахівцями, потім 1 раз на місяць до 28 тижнів і 2 рази в місяць після 28 тижнів).

3. Біохімічний аналіз крові - дозволяє оцінити обмін речовин і роботу основних внутрішніх органів (печінки, підшлункової залози, нирок і ін.). При фізіологічній вагітності (без патології) може здаватися одноразово в 1 триместрі після першого відвідування лікаря або двічі - другий раз на терміні 30 тижнів.
Разом з біохімічним аналізом береться аналіз крові на гемосиндром - оцінюється здатність крові згущуватися, визначається протромбіновий індекс, час згортання крові, час кровотечі.

4. Визначення групи крові і резус-фактора - оцінюється ризик виникнення резус конфлікту (визначається група крові мами і прогнозується група крові майбутнього малюка). Аналіз здається після першого відвідування лікаря разом з іншими аналізами крові. Визначення групи крові і резус-фактора тата проводиться, якщо у майбутньої мами негативний резус (або перша група крові).

5. Аналіз крові на цукор - виявлення цукрового діабету. Цей аналіз крові здається після першого відвідування лікаря. Може здаватися з пальця або з вени, одночасно із забором крові для інших аналізів. Досить часто аналіз призначається ще раз на терміні 30 тижнів, в т.ч. якщо немає показань (не був виявлений діабет).

6. Аналіз на інфекції обов'язкові, і здаються в першу чергу.
 Діагностуються наступні захворювання:
- ВІЛ, сифіліс, гепатити В і С;
- Захворювання, що передаються статевим шляхом (уреаплазмоз, хламідіоз та ін.);
- Наявність антитіл до інфекцій TORCH комплексу (токсоплазмоз, краснуха, цитомегаловірус, герпес).

Своєчасна діагностика цих захворювань важлива щоб уникнути розвитків вад плоду і різних ускладнень у вагітної. Аналіз крові на сифіліс здається 3 рази: при першому відвідуванні, терміні 30 тижнів і за 2-3 тижні до пологів. Аналіз крові на ВІЛ - 2 рази: при першому відвідуванні і терміні 30 тижнів. Обстеження на наявність збудників TORCH-комплексу і вірусів гепатиту В і С - також при першому відвідуванні, аналіз на гепатит В і С повторюється в III триместрі (призначається разом з аналізом крові на сифіліс та іншими аналізами крові).

7. Бактеріологічний посів (мазок) - визначає стан мікрофлори піхви і наявність умовно-патогенної флори.
Мазок вмісту піхви на флору (визначає, чи немає запальних процесів) і цитологію (визначає, чи немає недоброякісних клітин на шийці матки) береться при першому відвідуванні і на розсуд лікаря може призначатися на 9 місяці вагітності 1 раз в 2 тижні, наприклад в 36 і 38 тижнів.

8. УЗД (ультразвукове дослідження) призначається під час вагітності мінімум 2-3 рази. Експертами Всесвітньої Організації Охорони здоров'я чотириразове ультразвукове дослідження плоду під час вагітності було визнано безпечним. Спостерігючий лікар, може прийняти рішення про необхідність проведення додаткового УЗД. В окремих випадках УЗД може робитися і 5, і 6, і 10, і більше разів.

На ранніх термінах УЗД може робитися для підтвердження вагітності та визначення її характеру - маткова або позаматкова.

Протягом вагітності (без патології) УЗД призначається 3 рази при терміні 10-14, 20-24 (на цьому терміні УЗД обов'язково для всіх вагітних) і 32-34 тижні. Якщо виникає підозра на який-небудь дефект розвитку у плода призначається повторне, але більше детальне ультразвукове сканування - УЗ-скринінг (сканером високої роздільної здатності).


9. Кардіотокографія плода (КТГ) - один з провідних методів оцінки стану плоду, дозволяє одночасно реєструвати частоту серцевих скорочень плода, рухову активність плода і тонус матки. Призначається з 28-30 тижня вагітності, наприклад в 34 і 38 тижнів. За свідченнями, коли потрібне постійне спостереження за плодом, може призначатися регулярно 1 раз в тиждень.

Всі ці дослідження дають можливість переконатися в хорошому перебігу вагітності, а при виниклих проблемах призначити правильне лікування.

Здати будь-який аналіз при вагітності Ви завжди можете в нашому медичному центрі «Сімедгруп». Ми також надаємо послуги з комплексного індивідуального ведення вагітності та повне обстеження пар при плануванні вагітності.