Новини

Мандарин користь і шкода

мандарин користь і шкода мандарин користь і шкода

Зима, останній день року, святковий настрій, затишне коло близьких людей, смачні частування, мандирини... Саме такий ланцюжок, скоріше всього, будує наша уява сьогодні :) У більшості з нас мандарини асоціюються із веселими зимовими святами.

 А ЧИ ЗНАЛИ ВИ?


Характерною особливістю мандарина, як і всього сімейства цитрусових, є вміст величезної кількості вітаміну С - аскорбінової кислоти. Крім того, мандарини надзвичайно багаті на пектинові речовини, ефірні олії, глікозиди, мінеральні солі, вітаміни D, К, В1, В2. Важливий факт: наявність в мандарині лимонної кислоти не дозволяє з'явитися в ньому нітратів та інших шкідливих компонентів. Найголовнішою корисною властивістю чудесного помаранчевого фрукта є його здатність відновлювати нестачу вітамінів в осінньо-зимовий період.

При простудних захворюваннях, коли підвищується температура тіла, мандарин чудово втамує спрагу, наситить організм необхідною аскорбіновою кислотою. Завдяки фітонцидній дії на різні мікроорганізми, цей цитрус вбиває мікроби, що приносить позитивний ефект як при простудних захворюваннях, так і для грибкової профілактики нігтів. Крім того, мандарин виявляє протинабрякову, протизастійну, противослизову дію на бронхи через значний вміст синефрину - фенолікової амінокислоти.

ОБЕРЕЖНО: Цей цитрус протипоказаний людям, що страждають на виразкову хворобу шлунка і дванадцятипалої кишки, не рекомендується хворим на гастрит з підвищеною кислотністю шлункового соку. Це викликано тим, що мандарини досить сильно дратують слизову оболонку шлунку і кишечника. Також, вживання мандарина може виявитися шкідливим для людей з будь-якими нирковими захворюваннями, тому що за допомогою нирок виводиться велика частина біологічно активних компонентів цього цитруса.

Прокоментувати:

Переконайтесь що ви заповнили усі поля, відмічені зірочкою (*). HTML код не допускається

ПОПУЛЯРНЕ