Корисні поради

Як кинути курити, легкий спосіб кинути курити

Як кинути курити Як кинути курити

Навіщо кидати курити?  Коли і навіщо кидати курити, кожен вирішує сам.

Як кинути куритиЯк тільки Ви кинете курити, у ваш організм перестане надходити більше 4000 токсичних речовин, у тому числі нікотин, окис вуглецю, смоли і навіть ціанід. Завдяки цьому протягом 20 хвилин пульс почне приходити в норму. 

Якщо не тягнутися знову до викурення нової сигарети, покращиться кровообіг, і вічно холодні руки нарешті зігріються, а сам курець нарешті перестане видихати залишки тютюнового диму, який також шкодить оточуючим. 

Якщо остання сигарета викурена ввечері, то до ранку у колишнього курця кров насититься киснем, а рівень чадного газу в крові знизиться до норми.

Всього через дві доби нервова система вже починає звикати до того, що нікотинового підживлення більше не передбачається. Дискомфорт від різкого переходу в новий стан полегшить розуміння того, що у світі з'явилися смаки і запахи - бо у Вас почали відновлюватися забиті тютюновим димом рецептори. Ще через день стане значно легше дихати, оскільки поступово пройде викликаний палінням спазм дрібних бронхів. Можливість активно рухатися без задишки подарує додаткову порцію гормонів задоволення, яких стало дещо не вистачати після відмови від сигарет.

Через пару тижнів організму істотно полегшає. Тяга до сигарет пропаде, і з'являться перші ознаки покращення витривалості організму: серце перестане посилено битися при будь-якому підвищенні навантаження, а можливість вільно дихати дозволить краще насичувати киснем мозок. 

Глибоке дихання і позбавлення крові від чадного газу поліпшить сон і позбавить від багаторічного відчуття хронічної втоми. І руки з ногами перестануть мерзнути навіть у найлютіший мороз - без нікотину судини перестануть різко звужуватися, і покращиться циркуляція крові. Відмова від сигарет відкриває перед колишнім курцем нові перспективи! 

Та й в дзеркалі - зовсім інша справа. Шкіра стане рожевою і молодшою, розтягнуться дрібні зморшки. Волосся буде блискучим і здоровим. Відбілююча зубна паста стане виправдовувати витрачені на неї гроші. Та й одяг за цей час більше не буде нагадувти той бриткий запах і те, що Ви колись курили.

легко кинути курити

Пройде всього кілька місяців, і колишній курець відчує себе заново народженим. Він розуміє, що вранці вже не хочеться відкашлювати, а дихання стало глибоким і рівномірним. Якщо хочете статистику - будь ласка: приблизно через рік після останньої викуреної, ризик того, що серце не витримає навантаження, зменшився наполовину. Та й тиск перестане скакати від найменшого хвилювання. 

Втім, можна ще порахувати, від скількох видів онкологічних захворювань та інших проблем позбавляє відмова від сигарет. Навряд чи варто нагадувати про це ще раз.

Сигарета - доставляє "задоволення", "допомагає зосередитися, або розслабитися", "У житті так мало радості", "Не хочу відмовляти собі в" маленьких "слабкостях" - ось звичайний набір слів виправдання курця. Причому, це виправдання внутрішні, для самого себе, і тільки іноді - для інших, коли Вас докоряють в згубній залежності. Але чи дійсно це "задоволення"? Можливо, Ви просто вже забули запах свіжого дихання при поцілунку, вишуканий аромат їжі, що не присмачено тютюновим запахом і присмаком. А свіжість морозного повітря, а запах різнотрав'я вечірнього заходу, аромат свіжоскошеної трави і запах після дощу. 

Ми ж любимо своїх рідних, дітей, батьків. Нам завжди в радість доставляти їм задоволення. Але якщо куріння одне з нешкідливих задоволень, так може, хтось наважиться дати покурити своїй дитині замість шоколадки - нехай отримає задоволення. Або, нехаай, піднесе сигаретку страждаючій гіпертонією матері - а що хай розслабиться. 

Куріння - це вид наркотичної залежності, причому вкрай небезпечний. Це треба знати і не обманювати, в першу чергу, самого себе. Небезпека ця полягає в тому, що досить однієї сигарети в день, і то не кожен день, і Ви приречені 30 - 50 років відносити частину своєї зарплати на вівтар свого ж згубленого здоров'я.

Можливо, не в кожного курця є знайомий, загиблий від раку легенів або нирок. І більшість курців Вам розкажуть про себе або сусідського дідуся, який курив махорку і прожив до ста років. Цікаво, а скільки б прожив якби не курив? Але, на жаль, статистика така, що 95% -97% пацієнтів пульмонологічного відділення будь-якого онкодиспансеру - це курці. А з фактами не посперечаєшся. Практично при будь-якому захворюванні легенів, нирок, печінки, серця, судин, нервової системи і т. д. переважає чималий відсоток курців. Ніхто не заперечить факт того, що у батьків, які палять в 75 - 85% випадків діти стають курцями. Ось дійсно прокляття на майбутнє покоління. 

Часто люди собі кажуть, що не вистачає сили волі щоб кинути курити. Але Ви ж живете в сьогоднішніх непростих умовах. Самі живете і сім'ю утримуєте, багато справ робите, знаходите можливість, хоч іноді, з'їздити на рибалку, поспілкуватися з друзями, рідними, і допомагаєте близьким словом і ділом. Як Ви думаєте, чи змогли б Ви все це робити без сили волі? Ніколи. Робите Ви все це тому, що це Вам потрібно, це частина Вашого життя. І хоча не завжди ці справи доставляють багато радості, Ви чудово з ними справляєтеся. Чому? Тому що Ви вважаєте це правильним, це потрібно Вам, тому що Ви прийняли рішення так вчинити. І хто б, що Вам не говорив, як би не підсміювався, Ви зробите так, як вважаєте за потрібне, так як це Ваше рішення - і Ви абсолютно праві. 

Для тих, хто досі не прийняв рішення, ми порадимо книгу Алана Кара - "Легкий спосіб кинути курити". Прочитайте її, і Ви все зрозумієте. Доброго Вам здоров'я, всіляких благ та особистої свободи від будь-якої залежності.