Корисні поради

Чому болить шлунок, основні причини

Чому болить шлунок Чому болить шлунок

Основні причини болю в шлунку.


чому болить живіт

1. Гастрит.
Виділяють:
• Бактеріальний гастрит (не так давно, частою причиною гастриту стали називати мікроорганізм - Helicobacter p., Який оселився в шлунку викликає ряд порушень)
• Гострий стресовий гастрит (стреси різної етіології, важкі травми, захворювання)
• Ерозійний гастрит (від тривалого вживання ліків, алкоголю, гострої їжі і т.п.)
• Вірусний, грибковий гастрит (слід говорити про зниження імунітету)
• Еозинофільний гастрит (наслідок алергічних реакцій), але є й інші істотні фактори
• Атрофічний гастрит (витончення, атрофія слизової оболонки шлунка та ін.)

2. Виразкова хвороба шлунка та / або 12-палої кишки.
3. Рак шлунка
4. Поліпи шлунка

Інші причини болю в шлунку:


- Біль у шлунку може бути викликана переїданням, нетравленням, запором, фізичною перевтомою або невеликою напругою м'язів живота. Вона також може свідчити про захворювання або інфекції, пошкодженні чи травмі, алергії, емоційний стрес або інші невідомі фактори, що залишаються недіагностованими.
- Біль у шлунку в поєднанні зі спазмами, нудотою, блювотою або проносом може бути викликана вірусною або, рідше, бактеріальною інфекцією, симптоми яких зберігаються 24-72 години. Харчові отруєння зазвичай проявляються болем у шлунку і проносом. Такі звичайні інфекції, як пневмонія та ангіна, можуть супроводжуватися болями в шлунку.
- Іноді біль у шлунку розвивається в постійний біль і напруженість в нижній частині живота. Ці симптоми можуть бути викликані апендицитом. У цьому випадку треба невідкладно проконсультуватися з лікарем.
- Будь-які органи шлунково-кишкового тракту: печінка, жовчний міхур, підшлункова залоза, а також сечовивідна система (нирки, сечоводи і сечовий міхур) і репродуктивна система можуть бути інфіковані. Травма органів черевної порожнини може викликати біль у шлунку, яка проходить у міру загоєння.
- Деякі люди страждають непереносимістю молока, особливо його цукру (лактози). Коли вони п'ють молоко, у них розвивається біль у шлунку, що супроводжується. Різні види харчової алергії можуть викликати біль у шлунку при вживанні відповідних продуктів.
- Іноді діти намагаються уникнути відвідин школи, кажучи: «У мене болить шлунок». Подібні скарги можуть мати фізичні і емоційні причини. «Школофобія» - боязнь школи або чогось іншого, пов'язаного зі школою, зазвичай вважається причиною подібних скарг. Однак подальших досліджень по встановленню причин цих болів не проводилося. Біль у шлунку, ймовірно, має емоційні походження: страхи, сварки з однолітками, конфлікти в сім'ї дійсно дратують. Ці причини заслуговують уваги, відповідного вивчення і можливого лікування.

Щоб запобігти розвитку різних захворювань кишково-шлункового тракту потрібно, як мінімум добре харчуватися. Виробити режим харчування, купувати свіжі та корисні продукти, вживати більше фруктів та овочів, які містять поживні речовини і вітаміни, не зловживати м'ясом і жирною їжею, також готувати їжу потрібно на якісному посуді і кухонних приладах, наприклад як тут http://mamed.ua/

Ендоскопічні дослідження