Корисні поради

Болить шлунок, болі в животі

болі в животі болі в животі

Гастралгія - переймоподібні болі в шлунку, що виникають при захворюваннях самого шлунка, а також при вегетативних неврозах і деяких інших захворюваннях.  Болі у шлунку, як правило, відчуваються в 4-му лівому міжреберному проміжку.

болить живіт Симптоми болю в шлунку:

Інтенсивність болю.

Інтенсивність болю при захворюваннях шлунка може бути різною. У хворих на хронічний гастрит біль у шлунку мало інтенсивна. Тому пацієнт на неї може не звертати уваги протягом тривалого часу. Мало інтенсивна біль може відзначатися і при виразковій хворобі шлунка, при раку шлунка. Однак при виразковій хворобі шлунка, і особливо при виразковій хворобі дванадцятипалої кишки, біль буває сильною, іноді дуже сильною, що змушує хворого негайно вживати заходів для полегшення стану. При виразці інтенсивність болі настільки висока, що у хворого може розвинутися больовий шок. Судити по інтенсивності болі про характер захворювання складно, оскільки ця характеристика болі в значній мірі визначається індивідуальним, особистісним сприйняттям. Відмічено, що у пацієнтів, які перенесли операцію на шлунок, інтенсивність болі, навіть при загостренні виразкової хвороби, може бути не великою. У цих пацієнтів при загостренні виразкової хвороби біль взагалі може бути відсутня.

Характер болі.

Характер болі при захворюваннях шлунка може свідчити не тільки про те чи інше захворювання, а й про наявність ускладнень. Так поява наполегливого ​​пекучого болю у хворих на гастрит, виразкову хворобу може вказувати на приєднання солярита. У хворих на хронічний гастрит зі зниженою секретною функцією звичайно відзначаються тяжкість, відчуття розпирання в епігастрії. У хворих на хронічний гастрит із збереженою секрецією біль частіше носить тупий, ниючий характер. При виразковій хворобі шлунка характер болі зазвичай такий же, але вона може бути різкою. Інтенсивна ріжуча, колюча, переймоподібна біль характерна для виразкової хвороби дванадцятипалої кишки і загострення хронічного дуоденіту. Такі білі виникають при перфорації виразки.

болить шлунок що робитиПричини виникнення болю.

Ця характеристика больового синдрому має дуже важливе діагностичне значення. Перш за все, необхідно звернути увагу на зв'язок болю з прийомом їжі і з характером прийнятої їжі. При хронічному гастриті відзначається рання поява болю - практично відразу після прийому їжі, особливо якщо їжа тверда, кисла. При виразковій хворобі шлунка біль виникає після прийому їжі, але не пізніше ніж через 1-1,5 години після їжі. При виразці біль з'являється через 1-1,5 години після їжі. При локалізації виразкового дефекту в дванадцятипалій кишці зазвичай зустрічається пізня біль - пізніше, ніж через 1,5-2 години після їжі. Однак дана характеристика тісно пов'язана з якістю прийнятої їжі. Їжа, що володіє великою лужністю (відварне м'ясо, молочні продукти, крім кисломолочних), викликає більш пізню появу болі. Груба рослинна їжа, овочеві маринади, чорний хліб, консерви викликають більш ранню появу болю. Так звані ранні болі можуть викликати у пацієнта страх перед прийомом їжі. Хворі починають відмовлятися від їжі. Інша картина спостерігається у пацієнтів які страждають дуоденітом, виразковою хворобою дванадцятипалої киши. У них біль носить «голодний», нічний характер і полегшується прийомом рідкої (молочної) або м'якої (каші, картопляне пюре, м'ясний або рибний фарш) їжі, прийомом соди.
Крім того, поява болю може зв'язуватися пацієнтом з виконанням фізичного навантаження, нервово-психічними перевантаженнями. Хворі дуоденітом і виразковою хворобою іноді пов'язують появу болі саме з цими причинами, а не з прийомом їжі.
Пацієнти, що страждають на рак шлунка, часто не можуть пов'язати появу болю з якимись певними причинами.

Фактори, що підсилюють біль. Вони часто збігаються з причинами появи болю. При захворюваннях шлунка, як було зазначено вище, біль зазвичай не постійна. Тому про причини посилення болю говорять тільки тоді, коли біль носить постійних характер.

Чому болить шлунок, основні причини

Детальніше в цій категорії: Чому болить шлунок, основні причини »

ПОПУЛЯРНЕ