Корисні поради

ФГДС діагностика, ендоскопія, езофагогастродуоденоскопія

Езофагогастродуоденоскопія – (ЕГДС  або як ще називають  фіброгастроскопія(ФГДС), відеогастроскопія чи гастроскопія) – це огляд слизової оболонки стравоходу, шлунку та частини дванадцятипалої кишки за допомогою ендоскопа.  Обстеження триває декілька хвилин (5-10 хвилин).

Найчастіше гастроскопія призначається з приводу скарг хворого на нудоту, болі у верхніх відділах живота, зміна апетиту, печію, відрижку кислим.

Гастроскопію не замінять такі обстеження як УЗД чи рентген, тому що тільки за допомогою ЕГДС можна побачити запальні зміни слизової (наприклад гастрит), ерозії, неглибокі виразки, невеличкі поліпи.

Під час цього обстеження для уточнення діагнозу можна провести біопсію - це безболісний щипок слизової розмірами 2-3 мм, який пізніше досліжують під мікроскопом лікарі-гістологи.

   У Клінічному лікувально-діагностичному центрі «Сімедгруп» гастроскопію проводять сучасною відеосистемою Fujinon з високою роздільною здатністю та тоненьким ендоскопом. Це обстеження можна проводити під місцевим знеболенням (шляхом збризгування лідокаїну на заднюю стінку глотки та корінь язика, після чого відчувається легке затерпання) та загальним знеболенням.

     Багато людей, яким призначається дане обстеження, відмовляються від нього через неприємні відчуття та страх, наражаючи цим себе на небезпеку, тому що залишаються без правильного діагнозу та відповідного ефективного лікування. У Клінічному лікувально-діагностичному центрі «Сімедгруп» використовують сучасні якісні ендоскопи. Гастроскопію можна проводити під короткочасним внутрішньовенним наркозом, який триває декілька хвилин (застосовуются спеціальні препарати для загального знеболення): пацієнт під час обстеження спить і нічого не відчуває (позиви на блювання, зригування і т.д.), пробудження швидке і легке, без побічних явищ. Лікар має можливість ретельно оглянути стравохід, шлунок та частину дванадцятипалої кишки. Дане обстеження проводиться двома лікарями: гастроскопію проводить лікар-ендоскопіст, а загальне знеболення – лікар-анестезіолог.

   Гастроскопія проводиться в ендоскопічному кабінеті, де пацієнт забезпечується усім необхідним для проведення обстеження (рушничок, салфетки і т.д.).

Після проведеної гастроскопії пацієнту видаються результати обстеження:

  1. письмовий опис гастроскопії та висновок лікаря;
  2. фотографії слизової оболонки стравоходу, шлунку, дванадцятипалої кишки, де виявлені зміни (виразки, ерозії, поліпи і т.д.);
  3. диск із відеозаписом обстеження (який при необхідності уточнення діагнозу можуть переглянути інші лікарі).

Підготовка до обстеження:

  1. обстеження проводиться натще (останній прийом їжі не пізніше 20 год. перед днем обстеження), за 3-4год. до обстеження не можна пити;
  2. не рекомендується курити та жувати жувальну гумку перед обстеженням;
  3. якщо ви повинні приймати ліки зранку (наприклад від підвищеного артеріального тиску), то приймайте запиваючи невеликою кількістю води;
  4. для проведення гастроскопії під загальним знеболенням пацієнту необхідно мати із собою загальний аналіз крові, цукор крові, електрокардіограму (ЕКГ).

Гастроскопія проводиться за попереднім записом за телефоном: (0342) 52 40 40 та (099) 156 59 58

  Записатись на прийом

Детальніше в цій категорії: « Колоноскопія, як відбувається обстеження