Корисні поради

Види ефективного лікування запою

лікування запою лікування запою

Як вийти із запою? Методи, способи і засоби
Запій - це стан, властивий хворим на алкоголізм, однин з тяжких проявів залежності від спиртних напоїв, проявляється в багатоденному вживанні спиртного, чи не здатністю самостійно зупинитися. У зв'язку з цим, хоча і існують варіанти самостійного виходу з запою, вони можуть бути прирівняні до самолікування. Навіть якщо вони принесуть позитивний ефект один або два рази, обходитися тільки ними не можна.

Багатоденне вживання алкоголю людьми, які не страждають на алкогольну залежність, не може вважатися запоєм. Здоровим людям, щоб зупинитися, досить вольового зусилля або зміни обстановки. Крім похмілля, з ними нічого не станеться. Запій є якісно іншим станом, яке відрізняється занепокоєнням, сильною тривогою вранці і непереборною тягою до алкоголю. Важким наслідком запою є виражений абстинентний синдром по його закінченні, який виникає в наслідок тривалої інтоксикації організму і порушення обміну речовин. Як вийти із запою правильно, може визначити тільки лікар.

Як умовити людини прийняти лікування? психологічна підготовка

Алкоголіки часто відмовляються визнавати себе хворими або взагалі визнавати існування якоїсь проблеми, хоча систематично завдають шкоди своєму організму великими дозами спиртного. Поява запоїв - сигнал того, що алкоголізм вже досяг запущеної стадії. До цього моменту наслідки алкогольної залежності неминуче починають позначатися на повсякденному житті хворого. Страждають особисте життя, сімейні відносини, фінанси і кар'єра.

Ось кілька порад, які допоможуть змусити алкоголіка прийти до думки про лікування:

- не покривайте його прогули, борги та інші проступки. Він повинен знати, що відповідає за них сам;
- розмови про лікування ведіть в спокійній обстановці і віч-на-віч. Хворий при цьому повинен бути тверезий. Не звинувачуйте його, просто наведіть факти і висловіть занепокоєння. Дайте зрозуміти, що існують межі дозволеного, перейшовши які, він не зможе розраховувати на вашу допомогу;
- майте на руках інформацію про варіанти лікування. Згода алкоголіка на запис до лікаря не повинно стати теоретичним, його треба реалізувати відразу ж, і телефон фахівця повинен бути під рукою.

Визід із запою вдома самостійно

Можлива ситуація, коли до тверезого розмови про лікування ще не дійшла, а запій відбувається у вас на очах. Часом в таких випадках доводиться йти на висновок із запою в домашніх умовах. Непереборне бажання випити, що супроводжується сильним занепокоєнням, тривогою, незадовільним самопочуттям, у хворого виникає через інтоксикацію організму і порушення психіки. Тому домашній висновок із запою - це, як правило, зазвичай народні засоби і медикаменти, які допоможуть вивести токсини і заспокоїти хворого, серед них:

- часте пиття - чай, мінеральна вода, соки, морси.
- харчування для нормалізації роботи шлунково-кишкового тракту - кисломолочні продукти, нежирний бульйон.
- полівітамінні комплекси, що містять вітаміни В1, В2 і В6.
- седативні трав'яні лікарські засоби: екстракт валеріани, настоянка пустирника, «Персен» та ін.

Якщо стан хворого поліпшиться, і він вийде із запою, знайте: вам дуже сильно пощастило. Другого такого рази, швидше за все, не буде. Як і будь-яке самолікування, самостійний вихід із запою в домашніх умовах - це величезний ризик, що загрожує ускладненнями і навіть летальним результатом. Подумайте, чи готові ви взяти на себе таку відповідальність. Заспівай, сяк-так перерваний підручними засобами, може повторитися в будь-який момент і в більш важкій формі. Чи не збільшуйте ситуацію, зверніться до фахівця!

Виведення із запою професійним наркологом в домашніх умовах

Важкий запій не може бути припинений домашніми засобами. Потрібні медикаменти, відпустка яких можлива тільки за рецептом лікаря. У гострій ситуації можна вдатися до виведення з запою з виїздом на дім професійного нарколога. Такі заходи не є повноцінним лікуванням запою. Це скоріше перша допомога, але яка надається більш кваліфіковано і більш сильними, дієвими засобами. Не можна скидати з рахунків той факт, що свою допомогу з виведення з запою часто пропонують некваліфіковані фахівці, та й просто шарлатани. Їх дії можуть привести до розвитку абстинентного синдрому, який вкрай небезпечний для організму і може привести до інсульту, інфаркту, набряку мозку, білій гарячці. У зв'язку з цим підходите до вибору нарколога, який надає допомогу на дому, вкрай обережно. 

Виведення із запою в стаціонарі

Найефективнішим і безпечним є висновок із запою в стаціонарі. Якщо діагностовано запій, виведення з нього виробляється наступними засобами:

- внутрішньовенні вливання гемодезу, реополіглюкіну, 5% -ного розчину глюкози, інших розчинів за допомогою крапельниць.
- сильнодіючі заспокійливі - феназепам, реліум, седуксен. Важливий індивідуальний підбір дозування.
- загальнозміцнююча терапія, мета якої - нормалізувати порушення основних процесів в організмі, що виникли з причини алкоголізації.
- інша медикаментозна терапія в залежності від динаміки стану хворого. Можлива, наприклад, депресивна симптоматика, яка купується антидепресантами, транквілізаторами.

Тільки лікар може визначити можливість виписки хворого зі стаціонару і подальші дії задля уникнення повторного запою, порушень психіки або фізіологічних ускладнень. Перевага лікування в стаціонарі - постійне спостереження за хворим і можливість швидкого реагування на зміни в його стані.

Прокоментувати:

Переконайтесь що ви заповнили усі поля, відмічені зірочкою (*). HTML код не допускається