Корисні поради

Гіпертонія лікування в Івано-Франківську

Гіпертонія лікування в Івано-Франківську Гіпертонія лікування в Івано-Франківську

Гіпертонічна хвороба - патологія серцево-судинного апарату, розвивається в результаті дисфункції вищих центрів судинної регуляції, нейрогуморального і ниркового механізмів і веде до артеріальної гіпертензії, функціональним і органічним змінам серця, ЦНС і нирок. Суб'єктивними проявами підвищеного тиску служать головні болі, шум у вухах, серцебиття, задишка, біль у ділянці серця, пелена перед очима та ін. Обстеження при гіпертонічній хворобі включає моніторинг АТ, ЕКГ, ЕхоКГ, УЗД артерій нирок і шиї, аналіз сечі і біохімічних показників крові. При підтвердженні діагнозу проводиться підбір медикаментозної терапії з урахуванням всіх факторів ризику.

Проявляється гіпертонічна хвороба - стійким високим артеріальним тиском, який не повертається до нормального рівня після ситуативного підйому в результаті психоемоційних або фізичних навантажень, а понижається тільки після прийому гіпотензивних засобів. Згідно з рекомендаціями МОЗ, нормальним є артеріальний тиск, що не перевищує 140/90 мм рт. ст. Перевищення систолічного показника понад 140-160 мм рт. ст. і діастолічного - понад 90-95 мм рт. ст., зафіксоване в стані спокою при дворазовому вимірі протягом двох лікарських оглядів, вважається гіпертонією. Поширеність гіпертонічної хвороби серед жінок і чоловіків приблизно однакова 10-20%, частіше захворювання розвивається у віці після 40 років, хоча гіпертонія нерідко зустрічається навіть у підлітків. Гіпертонічна хвороба сприяє більш швидкому розвитку і важкому перебігу атеросклерозу і виникнення небезпечних для життя ускладнень. Поряд з атеросклерозом гіпертонія є однією з найбільш частих причин передчасної смертності молодого працездатного населення. Розрізняють первинну артеріальну гіпертонію (або гіпертонічну хворобу) і вторинну (симптоматичну) артеріальну гіпертензію. Симптоматична гіпертензія становить від 5 до 10% випадків гіпертонії. Вторинна гіпертензія є проявом основного захворювання: хвороб нирок (гломерулонефриту, пієлонефриту, туберкульозу, гідронефрозу, пухлин, стенозу ниркової артерії), щитовидної залози, наднирників, коарктації або атеросклерозу аорти і ін . Первинна артеріальна гіпертонія розвивається як самостійне хронічне захворювання і становить до 90% випадків артеріальних гіпертензій. При гіпертонічній хворобі підвищений тиск є наслідком дисбалансу регулюючої системі організму.

Симптоми гіпертонічної хвороби

Варіанти перебігу гіпертонічної хвороби різноманітні і залежать від рівня підвищення артеріального тиску. На ранніх етапах гіпертонічна хвороба характеризується невротичними порушеннями: запамороченням, минущими головними болями (частіше в потилиці) і вагою в голові, шумом у вухах, пульсацією в голові, порушенням сну, стомлюваністю, млявістю, відчуттям розбитості, серцебиттям, нудотою. Далі починається задишка при швидкій ходьбі, бігу, навантаженні, підйомі на сходах. Артеріальний тиск тривало вище 140-160 / 90-95 мм рт ст. (Або 19-21 / 12 гПа). Відзначається пітливість, почервоніння обличчя, оніміння пальців ніг і рук, типові тупі тривалі болі в області серця. При затримці рідини спостерігається набряклість рук ( «симптом кільця» - складно зняти з пальця каблучку), особи, одутлість століття, скутість. У пацієнтів з гіпертонічною хворобою відзначається пелена, миготіння мушок і блискавок перед очима, що пов'язано зі спазмом судин в сітківці очей; спостерігається прогресуюче зниження зору, крововиливи в сітківку можуть викликати повну втрату зору.

Лікування гіпертонічної хвороби

При лікуванні гіпертонічної хвороби важливо не тільки зниження АТ, але також корекція і максимально можливе зниження ризику ускладнень. Повністю вилікувати гіпертонічну хворобу неможливо, але цілком реально зупинити її розвиток і зменшити частоту виникнення кризів. Гіпертонічна хвороба вимагає об'єднання зусиль пацієнта і лікаря для досягнення спільної мети.

При будь-якій стадії гіпертонії необхідно: дотримуватися дієти з підвищеним споживанням калію і магнію, обмеженням споживання кухонної солі; припинити або різко обмежити прийом алкоголю і куріння; позбутися від зайвої ваги; підвищити фізичну активність: корисно займатися плаванням, лікувальною фізкультурою, здійснювати пішохідні прогулянки; систематично і тривало приймати призначені препарати під контролем АТ і динамічним наглядом кардіолога. При гіпертонічній хворобі призначають гіпотензивні засоби, які пригнічують вазомоторную активність і гальмують синтез норадреналіну, діуретики, β-адреноблокатори, дезагреганти, гіполіпідемічні і гіпоглікемічні, седативні препарати. Підбір медикаментозної терапії здійснюють строго індивідуально з урахуванням всього спектру факторів ризику, рівня артеріального тиску, наявності супутніх захворювань і ураження органів-мішеней. Критеріями ефективності лікування гіпертонічної хвороби є досягнення: короткострокових цілей: максимального зниження АТ до рівня хорошої переносимості; профілактика серцево-судинних і ін. ускладнень і продовження життя пацієнта.

В нашому центрі успішно корегують АТ і максимально точно підбирають лікування для зниження ризику будь-яких ускладнень пов'язаних з його підвищенням. Записатися на прийом до кардіолога Ви можете за телефонами, що вказані на нашому сайті, або самостійно онлайн за цим посиланням: запис на прийом до кардіолога.