Корисні поради

Ортопедичне взуття - користь чи просто маркетинг

Ортопедичне взуття Ортопедичне взуття

Частково попит на ортопедичне взуття стимулюють реклама і мода, які підтримуються самими ортопедами. Однак потрібно розуміти: якщо є реальні проблеми зі стопами, то без призначення спеціального ортопедичного взуття не обійтися. Наприклад, при плоскостопості. Причому підбирається взуття індивідуально. Якщо порушень немає, носити таке взуття не потрібно. Зловживати ортопедичним взуттям так само шкідливо, як пити таблетки без жорстких показань.

Як вибирати взуття?
Рекомендується купувати взуття, у якій підошва така гнучка, що повністю згортається. Вона не обмежує руху стопи. А чим більше працюють м'язи стопи, тим правильніше вона формується. Чому у жителів Південно-Східної Азії стопи, як правило, здоровіші, ніж у європейців? Жителі півдня ходять в шльопанцях, а то і босоніж, у них пальці стоп постійно працюють, намагаючись захопити або намацати поверхню, по якій ступають. Точно так же роблять маленькі діти, тільки навчившись ходити, тому у них найбільше стирається взуття не на підошві, а з внутрішньої сторони, де пальці. Але, підростаючи, ми все частіше починаємо ходити у взутті з жорсткою підошвою по асфальту, і основна функція стопи атрофується. Тому й рекомендується для міста носити взуття з невеликим супінатором. Крім того, щоб уникнути деформації стопи, взуття повинно бути зручним. Не дарма молодь зараз захоплюється різними кросівками, кедами, іншим спортивним взуттям.

До речі, ходіння по плитці набагато корисніше, ніж по рівному асфальту. Стопа змушена пристосовуватися до нерівностей, тому в роботу включаються додаткові м’язи.

пляжні кросівки

Яке взуття найшкідливіше?
Високий каблук «вбиває» стопу повністю. Треба бути готовим до того, що розплатою за моду можуть бути пошкодження і травми зв'язок (через нестабільну опору), явища артрозу суглобів пальців ніг і як наслідок деформацій - болі в стопі. При слабкості зв'язкового апарату тривале ходіння на високих підборах може спровокувати розвиток плоскостопості, що тягне за собою порушення постави, болі в спині, шиї, навіть головні болі. Занадто вузьке взуття призводить до утворення шишки-кісточки на великому пальці ноги. Швидкість розвитку дегенеративних процесів обумовлена ​​спадковою схильністю - хтось роками може ходити на високих шпильках без наслідків, у інших вже через рік починають боліти ноги і спина.

Зараз стали модні гелеві устілки, які приймають форму стопи. Купувати їх рекомендується тим, хто захоплюється пішими походами та людям, які серйозно займаються бігом, так як вони сприяють амортизації стопи. Якщо ви проходите в день не більше 10 км, пересуваючись від будинку до роботи, витрачатися на них немає сенсу. Краще підібрати спеціальні вкладиші-подушечки у взуття і наклеїти їх на устілку під внутрішній звід стопи і біля пальців для профілактики і лікування поперечної та поздовжньої плоскостопості. Ноги будуть відчувати себе набагато краще.

Прокоментувати:

Переконайтесь що ви заповнили усі поля, відмічені зірочкою (*). HTML код не допускається