Корисні поради

Мушки перед очима

Мушки перед очима Мушки перед очима

Багато пацієнтів скаржаться на помутніння - павутинки, ниточки, блискавки, мушки і т.п. - перед очима.

Мушки перед очима є поодинокі або множинні темні плями, які особливо добре видно на світлому однорідному фоні (білому, блакитному). Багато людей зауважують мушки лише на самому початку їх появи, але з часом звикають і не звертають на них ніякої уваги. А дарма, адже ці, здавалося б, нешкідливі мушки в деяких випадках можуть призвести до повної сліпоти!

Причина появи літаючих мушок - деструкція склоподібного тіла, помутніння в якому відкидають тінь на сітківку ока. Ці помутніння можуть складатися з згустків крові, клітин, білка, кристалів, пігменту. Чим ближче до поверхні сітківки знаходяться помутніння, тим помітніше для людини їх тіні і тим більш чітко він бачить мушки. При русі очей мушки зазвичай швидко зміщуються, а потім повільно (протягом 10 секунд) повзуть назад. Найчастіше страждають від мушок літні люди (проте помутніння можуть початися і в віці від 40 років) і люди з короткозорістю.

Крім цього, деструкція склоподібного тіла (в результаті якої виникають мушки) може бути викликана низкою інших причин: порушення кровообігу головного мозку; знижений або підвищений тиск; спазми судин голови і очей; крихкість судинних стінок; наслідки перенесених травм голови і очей, а також операцій; інсульти; запальні процеси очей, внутріочні інфекції; порушення обміну речовин; часті і тривалі навантаження очей; важкі фізичні та емоційні навантаження; тривалий недолік кисню; нестача вітамінів; куріння, спиртне, наркотичні речовини; захворювання печінки і шлунково-кишкового тракту.

Дуже часто поява літаючих мушок в очах пов'язано з розривом і відшаруванням сітківки, а також з відшаруванням склоподібного тіла. В останньому випадку людина бачить так звані «спалахи блискавок» через що утворилася в склоподібному тілі. Якщо Ви раптом почали бачити мушки перед очима, зверніться до офтальмолога. Після огляду фахівець підкаже Вам рішення проблеми, а, можливо, і направить на повний медичний огляд, якщо причина криється в нездужанні інших органів.

Як виглядають мушки?

Зовнішній вигляд мушок залежить від типу деструкції скловидного тіла. Їх 2:

1. Нитчата деструкція склоподібного тіла. Вона являє собою омертвіння і ущільнення окремих колагенових волокон в результаті погіршення обмінних процесів і розвитку патологічних процесів в склоподібному тілі. У цьому випадку людина бачить павутинки, ниточки або смужки. При розрідженні склоподібного тіла його волокна можуть склеюватися, утворюючи гіллясті переплетення, які нам здаються павуками, медузами, восьминогами і т.п.

2. Зерниста деструкція склоподібного тіла. Відбувається вона в результаті проникнення гіалоцитів (клітин склоподібного тіла, які формують його волокна) у внутрішній простір склоподібного тіла. Згодом гіалоціти ущільнюються і відмирають, приймаючи чіткі обриси, які ми бачимо в формі чорних крапок, кружечків, кілець і т.п.

Як лікувати мушки в очах?

Що б Ви не читали про ефективність медикаментозного лікування, практика показує, що чудового результату воно не дає. Якщо Ви бачите лише невеликі помутніння у вигляді маленьких чорних крапок, швидше за все, Вам призначать краплі калію йодиду і вітамінні краплі (наприклад, Тауфон, Квінакс). При більш інтенсивних мушки буде потрібна комплексна терапія, спрямована на прискорення обмінних процесів в склоподібному тілі.

У деяких випадках мушки проходять самі по собі, в деяких допомагає лікування, але у більшості пацієнтів вони все ж залишаються.

А ось хірургічне лікування досить ефективно, але поширене поки далеко не скрізь, що пов'язано з рядом небажаних наслідків, іноді аж до сліпоти.

1. Лазерний вітреолізіс. Дана процедура виконується за допомогою YAG лазера, який прицільно впливає на непрозорі фрагменти, розбиваючи їх на такі малі частки, які вже не можуть заважати зору.

2. Вітректомія, повне або часткове видалення склоподібного тіла, а разом з ним і мушок. Однак така серйозна операція повинна мати вагомі свідчення.

Ще один спосіб боротьби з мушками - зміна свого способу життя. Більше займайтеся спортом, не паліть і не вживайте алкоголь у великих кількостях, стежте за збалансованим харчуванням, не напружуйте очі тривалий час, робіть зарядку для очей і давайте їм відпочивати. Ретельно стежте за своїм здоров'ям, у разі виникнення будь-яких симптомів, зверніться до відповідного лікаря, намагайтеся не допускати пошкоджень очей, як і всього організму в цілому.

Прокоментувати:

Переконайтесь що ви заповнили усі поля, відмічені зірочкою (*). HTML код не допускається