Корисні поради

Причини простатиту

Причини простатиту, симптоми і лікування Причини простатиту, симптоми і лікування

Простатит - це запалення передміхурової залози, яка називається простатою. Залоза простати є другорядною частиною чоловічих репродуктивних органів. Вона розташована під сечовим міхуром, навколо його шийки. Справа в тому, що уретра проходить через простату, тобто простата розташована навколо сечовивідної трубки. Якраз внаслідок цього при збільшенні простати здавлюється сечовивідний канал, що заважає проходу сечі.

У чоловіків старше 35 років простата часто збільшується. Це типове явище. Велика частина захворювань у чоловіків старше 50 років є лише наслідком порушення роботи сечостатевої системи, тобто в результаті запалення залози простати. Треба пам'ятати, що чим більша простата, тим більше сечі буде блокуватися, тим самим організм все сильніше буде отруюватися цією сечею.

Причини простатиту розрізняють наступні:

Основною причиною простатиту є порушення циркуляції крові, що призводить до збільшення простати. Причиною порушення циркуляції крові є сидячий спосіб життя, а також велика вага.

Ще однією причиною виникнення простатиту буває потрапляння інфекції. Часто інфекція може потрапити в результаті гонореї або уретриту, рідше - в результаті ускладнень ангіни, грипу, туберкульозу.

Запалення простати бактеріального характеру починається при попаданні інфекційних контрагентів в передміхурову залозу через кров, лімфу, під час незахищеного статевого акту, іншими словами через біологічні рідини організму. Різні мікроорганізми, присутні постійно на шкірних покривах людини, або навіть в органах черевної порожнини, наприклад кишечнику, при певних умовах можуть спровокувати розвиток захворювання.

Травми органів і м'яких тканин малого таза, порушення їх кровообігу часто є причиною простатиту. Як правило, найбільше це стосується водіїв, чия робота пов'язана з професійними шкідливостями - постійні вібрації, тряска, збільшене навантаження на м'язи промежини.

Так само розвитку захворювання сприяють часті переохолодження і низька фізична активність, наявність хронічних захворювань сечостатевої сфери або збій гормонального балансу, затримка сечовипускання і не регулярне статеве життя.

При бурхливій ​​статевій активності у чоловіків швидко настає нервове і фізичне виснаження, порушується робота гормональної системи, секреції статевих залоз, що призводять до поступового зниження потенції. Не кращим чином позначаються на здоров'ї чоловіків і перервані статеві акти.

Малорухливий спосіб життя позначається на роботі ендокринної, нервової та серцево-судинної систем. Відзначається погіршення кровопостачання органів малого тазу з застійними явищами, кисневе голодування тканин простати - все це привзводить до зростання і розмноження патогенних мікроорганізмів, що в свою чергу може служити причиною розвитку простатиту. Всі ці фактори не є першопричиною формування запального процесу, але служать вхідними воротами для проникнення інфекції в простату.

Наявність запалення в прямій кишці або сечівнику нерідко стає причиною вторинного інфікування передміхурової залози - по висхідному типу, якщо мікроби піднімаються вгору від зовнішнього уретрального каналу, або по низхідному, коли мікроби потрапляють в простату з інфікованої сечі.

Фактором для розвитку простатиту є і запори, які мають хронічний характер. Постійні порушення стільця здатні привести до виникнення запалення в простаті.

Не останню роль у розвитку цього захворювання відіграє імунна система. Через шкідливі звички, емоційні переживання, неповноцінне харчування, фізичні перевтоми, імунітет слабшає, і організм людини стає вразливий до інфекційних збудників різного роду, в тому числі і викликають запалення передміхурової залози.

Серед причин простатиту виділяють урологічні інфекції і деякі перенесені венерологічні захворювання, наприклад гонорея або уретрит. Навіть такі хронічні захворювання в організмі як бронхіт, тонзиліт, не лікування каріозних зубів, можуть бути причиною цього захворювання.

Лікування гострого бактеріального простатиту

Лікування гострого бактеріального простатиту безпосередньо залежить від того, наскільки виражені симптоми хвороби. Іноді стан пацієнта буває вкрай важким, що часто відбувається при інтоксикації організму.

Маніфестує хвороба гостро, різко підвищується температура тіла, з'являється озноб, болі в області малого тазу, в попереку, промежині. Можливо приєднання нудоти і блювоти, порушення процесу спорожнення сечового міхура з різями, почуттям печіння і ін. Подібний стан небезпечний своїми ускладненнями. Можливо приєднання бактеріальної інфекції, розвиток абсцесу передміхурової залози, септицемії і септикопіємії. Найчастіше ускладнення виникають на фоні вже наявних хронічних хвороб, наприклад, при наявності цукрового діабету.

Існує загальна тактика лікування для ведення хворих з гострим простатитом:

Дотримання постільного режиму.

Призначення антибактеріальних лікарських засобів.

Заборона на проведення масажу простати навіть з метою отримання секрету простати. Заборона обумовлена високим ризиком розвитку сепсису.

Призначення препаратів, спрямованих на нормалізацію мікроциркуляції крові, на підвищення її текучості і в'язкості.

Пероральний прийом НПЗЗ. Їх призначають для зменшення хворобливих відчуттів.

Крім зменшення болю ці лікарські засоби в деякій мірі усувають запалення. У своїй практиці урологи і андрологи широко використовують ректальні свічки для надання знеболюючого дії, для зменшення запалення. У них входять ті ж компоненти, що і в таблетовані препарати, але завдяки місцевому введенню, ефект посилюється. Можна застосовувати свічки від простатиту з прополісом, також є спеціальні апарати і  приладдя, детальніше можна дізнатися тут https://med-mm.com/medicinckaya-mebel.

Якщо пацієнт страждає від сильної інтоксикації організму, показано введення реологічних розчинів, а також дезінтоксикаційний засобів і електролітів.

Оперативне втручання необхідно в тому випадку, якщо повністю відсутня можливість самостійного випорожнення сечового міхура, або сформувався абсцес простати.

Лікування хронічного простатиту

Терапія хронічного простатиту безпосередньо залежить від того, в якій стадії знаходиться захворювання. Якщо хвороба загострюється, то лікування аналогічно лікуванню при гострому бактеріальному простатиті.

Коли захворювання знаходиться в стадії ремісії, чоловік буде відчувати такі симптоми:

Незначні болі виникають рідко, але регулярно;

Відчуття тяжкості в районі простати, попереково-крижової зони, в області статевих органів;

У деяких випадках приєднуються дизуричні розлади: почастішання позивів до сечовипускання, різі під час випорожнення сечового міхура та ін .;

Можливо погіршення психоемоційного самопочуття, депресивні настрої на тлі чого трапляються сексуальні невдачі.

У питанні терапії хронічного запалення є ряд протиріч. Вчені до цих пір не прийшли до єдиної думки щодо того, чи слід призначати антибіотики, або робити цього немає необхідності. Ті фахівці, які наполягають на прийомі антибактеріальних препаратів, вважають, що бактеріальна флора в секрет, взятий для аналізу, могла просто не потрапити.

Інша, причому більша частина вчених вказує на те, що антибіотик приймати потрібно лише в тому випадку, якщо бактеріальна флора була виділена. Бактеріальний простатит з відсутністю симптомів антибактеріальними засобами не лікується.

Вони пропонують наступну тактику ведення пацієнтів:

Курсовий прийом НПЗЗ.

Призначення препаратів, спрямованих на нормалізацію відтоку лімфи і на поліпшення мікроциркуляції крові в органі.

Препарати-імуномодулятори. Зняти набряк з тканин простати, усунути лейкоцитарний стрибок, зменшити ризик формування тромбів, нормалізувати мікроциркуляцію крові допомагають також і препарати на трав'яній основі. 

Для усунення проблем з ерекцією показаний прийом антидепресантів і заспокійливих засобів.

Зміцнити тазові м'язи, нормалізувати кровообіг допомагають регулярні фізичні навантаження. Найкраще якщо це буде спеціально складений комплекс лікувальної фізкультури. Хороший ефект роблять фізіотерапевтичні процедури - ректальний електрофорез, трансректальна мікрохвильова гіпертермія, УВЧ, магнітно-лазерна терапія тощо. Дуже ефективно ці процедури допомагають позбутися синдрому тазового болю.

Прокоментувати:

Переконайтесь що ви заповнили усі поля, відмічені зірочкою (*). HTML код не допускається