Корисні поради

Що відбувається під час інфаркту міокарда

інфаркт міокарда симптоми інфаркт міокарда симптоми

Щороку близько семи мільйонів людей по всьому світові вмирають від серцевих нападів. Серцево-судинні захворювання, що спричинюють інфаркти та інші проблеми на кшталт інсультів є убивцею номер один у світі. То що ж викликає інфаркт міокарда? Як і інші м'язи, серце потребує кисню і під час серцевого нападу воно не може отримати його у достатній кількості. На стінках коронарних артерій утворюються жирові відкладення або бляшки. Коронарні артерії по яких багата киснем кров надходить до серця із віком обростають жировими відкладеннями, що ущільнюються ы твердішають. Якщо одна з бляшок розірветься або трісне, навколо неї за лічені хвилини формується згусток крові і частково закупорена судина може стати повністю перекритою.

бляшка інфаркт

Таким чином прилив крові до серцевого м'яза припиняється і його клітини через декілька хвилин починають вмирати від нестачі кисню. Це і є інфаркт міокарда або серцевий напад. За відсутності швидкої допомоги справи можуть швидко погіршитись, постраждалий м'яз може стати нездатним перекачувати кров і в найгіршому випадку серцевий напад може призвести до раптової смерті.

Отже, як розпізнати серцевий напад? Найпоширенішою ознакою є біль у грудині. Пацієнти описують все так неначе серце стискають лещатами. Цей біль може поширюватись на ліву руку, щелепу, спину або живіт, але це не завжди буває так раптово та драматично як у кіно. Ці симптоми можуть бути менш помітними у жінок та людей похилого віку. Для них головним сигналом можуть бути слабкість та відчуття втоми, як не дивно для багатьох людей особливо для хворих на діабет який впливає на больові відчуття, серцевий напад може бути непомітним. Якщо ви вважаєте що у когось стався серцевий напад, надзвичайно важливо діяти швидко, терміново викличте швидку медичну допомогу. Вона - найшвидший спосіб дістатися до лікарні.

Приймання аспірину який розріджує кров та нітрогліцерин що розширює артерії, може допомогти запобігти подальшому погіршенню стану  у відділенні невідкладної медичної допомоги. Лікарі можуть діагностувати напад використовуючи електрокардіограму для відображення електричної активності серця а також аналіз крові щоб оцінити можливе пошкодження серцевого м’яза. Тоді пацієнта доправляють у кардіоцентр, де роблять обстеження для визначення місця розташування закупорень.

Кардіологи можуть відкрити заблоковану артерію розширюючи її балонним катетером, часто вводять металеві або полімерні стенти що утримують артерію відкритою. Складніші закупорення лікують за допомогою коронарного шунтування використовуючи артерії з іншої частини тіла. Кардіохірург може перенаправити потік крові оминувши закупорену ділянку. Ці процедури поновлюють кровообіг у серцевому м'язі, відновивши нормальну роботу серця.

інфаркт операція

Генетика та спосіб життя - основні фактори які впливають на ризик інфаркту. А хороша новина полягає в тому, що Ви здатні змінити свій спосіб життя. Фізичні вправи, здорове харчування та контроль маси тіла знижують ризик серцевих нападів. Лікарі радять тренуватися декілька разів на тиждень, детальніше можна дізнатися тут https://doc.ua/. Займаючись вправами корисними для серця, є діяти із низьким вмістом цукру та насичених жирів.

Отже що вам потрібно їсти? Побільше рослинної клітковини замість червоного м’яса, зернові продукти, горіхи. Корисне та здорове харчування у поєднанні з фізичними вправами допомагають утримати Вашу масу у межах норми. Звісно ж допомагають знизити ризик інфаркту міокарда і ліки, наприклад лікарі часто призначають аспірин, особливо тим пацієнтам у яких вже був серцевий напада або тим що знаходяться у так званій групі ризику. Препарати що допомагають тримати під контролем такі фактори ризику, як високий кров'яний тиск, рівень холестерину чи діабет також знижують ймовірність інфаркту.

Серцеві напади доволі поширені, але вони не повинні бути неминучими. Здорове харчування і відмова від тютюнопаління, підтримка тіла у гарній формі, достатня кількість сну та побільше сміху - усе це допоможе найважливішому м’язу вашого тіла продовжувати битися.