Корисні поради

Болить зуб - перша допомога вдома

Болить зуб Болить зуб

Практично кожен з нас стикався із зубним болем. Це неприємне відчуття здатне дуже сильно знизити якість життя: людина не може нормально харчуватися, спати, спілкуватися, концентруватися на роботі, у нього погіршується настрій і з'являються ознаки підвищеної дратівливості.

Як правило, поява болю є свого роду індикатором небажаних змін в організмі, а її інтенсивність визначає ступінь тяжкості цих змін. І зубний біль тут не є винятком з правила - його потрібно сприймати саме як сигнал до негайної дії, тому кожній людині корисно знати, що потрібно робити, коли сильно болить зуб. Взагалі, зуб може почати боліти з різних причин: через карієс, пульпіт, періодонтит, періостит і т.д. Нерідко навіть запалення ясен провокує зубний біль. Найяскравішим прикладом є утруднене прорізування зуба мудрості, коли ясна запалюються і набрякають настільки сильно, що біль віддає в сусідні зуби, а іноді навіть у вухо або горло.

На жаль, далеко не всі приймають правильне рішення про те, що їм слід робити при появі зубного болю: хтось чекає до останнього і терпить, хтось ковтає таблетки в надії, що все само собою «розсмокчеться». Є чимало випадків, коли люди невиправдано довго чекають прорізування зуба мудрості, хоча таке вичікування на тлі сильного запалення може бути дуже небезпечним з точки зору розвитку важких ускладнень. Коронка на зуб, яку ми встановлюємо може врятувати ситуацію, коли видалення зуба ще не бажано, а зовнішній вигляд емалі придбав неестетичний зовнішній вигляд. Таким чином, керамічна коронка і її ціна цілком виправдана, оскільки здатна відновити красу і функціональність зуба, для прикладу як тут https://mydent.kiev.ua/service/zubnye-koronki

Засоби проти зубного болю, і в яких випадках їх можна застосовувати в домашніх умовах

Що робити, якщо зубний біль застав зненацька - наприклад, під час відрядження, або під час тривалих свят? Якщо потрапити найближчим часом до стоматолога на прийом не представляється можливим, то можна тимчасово допомогти собі самостійно. Народні методи позбавлення від зубного болю відомі давно. На жаль, далеко не всі вони однаково ефективні, проте в ряді випадків певний ефект забезпечити можуть. Одне з популярних засобів - полоскання рота теплим відваром шавлії. Одну столову ложку шавлії слід залити в склянці окропом, і настояти протягом години. Полоскати розчином через кожні 10-15 хвилин. Про протизапальну дію шавлії відомо давно. Також може бути використано і в тих випадках, коли опухла ясна, з'явився флюс, а також коли прорізується зуб мудрості і біль віддає по гілках нерва в вухо, в скроню чи потилицю. Під час полоскань важливо використовувати теплий, майже гарячий розчин і тримати його саме біля хворого зуба або ясен для посилення лікувального ефекту.

Ось ще кілька методів зняття зубного болю:

- Присідання. Було відмічено, що активні фізичні навантаження покращують кровообіг і це допомагає зняти біль. На практиці присідання допоможуть далеко не в кожному випадку. 

- Прикласти до зап'ястя руки часник. У відповідних літературних джерелах рекомендується щільно зафіксувати пластиром кашку зі свіжого часнику до зап'ястя руки, яка протилежна хворого зуба. Для профілактики опіку під часник слід покласти бинт або щільну тканину. На практиці метод неефективний.

- Прогрівати ноги в гарячій воді. Ця процедура є не тільки відволікаючим маневром. При посиленні кровообігу в організмі під час процедури розпарювання ніг поліпшується обмін речовин і швидше віддаляються токсини з пульпи зуба: необхідно опустити ноги в гарячу воду і тримати їх так не менше 15 хвилин. Потім слід надіти теплі шкарпетки і лягти в ліжко. У ряді випадків цей метод дійсно дає ефект.

- Найбільш же простий і дієвий спосіб позбавлення від зубного болю в домашніх умовах - це, мабуть, теплі полоскання розчином соди і солі. Важливо лише полоскати майже гарячим розчином і дуже часто, приблизно раз в 10-15 хвилин, повторюючи процедуру протягом 1-2 годин.

Так як же бути людині, коли болить зуб?

По-перше, терміново записатися на прийом до стоматолога при гострому болю. По-друге, прийняти ряд заходів, щоб знизити свої страждання під час очікування лікарського прийому. 

УВАГА!!!!

Запущені, не поліковані зуби можуть становити велику небезпеку для вашого здоров'я, а іноді і для життя в цілому.

Якщо вчасно не звернутися до лікаря стоматолога, можна навести один з найгірших, але можливих, варіантів розвитку подій:

Через погану гігієни порожнини рота на зубі починає розвиватися карієс, але він залишається непоміченим людиною. Проходить час, глибина ураження збільшується, на зубі з'являється характерна темна пляма, руйнування починає доходити до дентину зуба. Зуб починає проявляти ознаки підвищеної чутливості, але людина не зважає на це і просто починає жувати на іншу сторону, сподіваючись, що все пройде. Через деякий час розвивається пульпіт - руйнування дійшло до центру зуба, викликавши запалення судинно-нервового пучка і сильний, нестерпний біль. Людина не хоче, або боїться йти до стоматолога, і просто заглушує біль знеболюючими засобами, і через кілька днів біль вщухає. Але зуб не одужав, бо його пульпа загинула, і просто втратила чутливість. Починається її розпад, який створює ідеальні умови для розвитку патогенних мікроорганізмів, і вони через апікальний отвір кореня зуба потрапляють в періодонт - тканини, що оточують корінь зуба. Зуб починає сильно боліти при надкушуванні, людина знову змушена приймати знеболюючі препарати, так як все ще не хоче йти до лікаря і сподівається на диво. Тим часом починаються гнійні процеси, які погіршують фіксацію зуба в кістковій альвеолі, у зуба з'являється рухливість. Деякі мікроорганізми починають проникати в порожнини всередині щелепи і шиї, викликаючи абсцеси і флегмони - гнійні порушення, які можна вилікувати тільки хірургічним шляхом. У людини піднімається температура, змінюється склад крові, сильно опухає і болить частина шиї, збільшуються лімфовузли. Якщо в цей момент не звернутися по лікарську допомогу, а далі приймати знеболюючі засоби і займатися самолікуванням, то продукти тканинного розпаду можуть зруйнувати важливі кровоносні судини, нервові стовбури або навіть потрапити в серце, і викликати його серйозної поразки, що в такому випадку може призвести до смерті.

Пам'ятайте, що зуб неможливо вилікувати без втручання фахівця, і будь-яке ускладнення можливо запобігти, якщо вчасно звернути на нього увагу або спочатку дотримуватися всіх рекомендацій лікаря щодо правильного догляду за зубами і порожниною рота.

Прокоментувати:

Переконайтесь що ви заповнили усі поля, відмічені зірочкою (*). HTML код не допускається