Корисні поради

ІНФАРКТ МІОКАРДА симптоми і лікування

ІНФАРКТ МІОКАРДА симптоми і лікування ІНФАРКТ МІОКАРДА симптоми і лікування

Інфаркт міокарда - захворювання серця, обумовлене гострою недостатністю його кровопостачання, з виникненням вогнища некрозу в серцевому м'язі.

Основним проявом інфаркту міокарда є тривалий напад інтенсивного болю в грудях, обумовлений гострим недокрів'ям ділянки м'язів серця, позбавленого достатньої кількості кисню. Біль може виявитися дуже сильною, віддавати в руки, спину, щелепу; сам напад може тривати досить довго - від декількох годин до доби.

При гострому болю за грудиною, яка не вщухає після прийому нітрогліцерину, необхідно викликати швидку допомогу. До прибуття медиків хворому повинен бути забезпечений емоційний і фізичний спокій.

Невідкладна терапія включає в себе:

    Купірування больового синдрому.
    Відновлення коронарного кровотоку.
    Зменшення роботи серця і потреби міокарда в кисні.
    Обмеження розмірів інфаркту міокарда.
    Лікування і профілактика ускладнень інфаркту міокарда.

інфаркт міокарду

Повноцінне сучасне лікування інфаркту міокарда може бути здійснено тільки в лікарняних умовах. Хворий на інфаркт міокарда в гострому періоді захворювання вимагає постійного спостереження медперсоналу, бо за першим нападом нерідко йдуть повторні, в тому числі і важчі. Багато лікарських засобів, що використовуються при лікуванні хворих на інфаркт міокарда, застосовні тільки в стаціонарі під наглядом лікаря і лабораторним контролем. Крім того, протягом інфаркту міокарда може ускладнюватися появою гострої серцевої недостатності, небезпечними для життя порушеннями ритму серця і т. д. Успішно боротися з якими можна лише в умовах лікарні. Тому при підозрі на інфаркт міокарда хворий не повинен відмовлятися від госпіталізації.

інфаркт міокарда

Відновлювальна терапія, спрямована на підготовку хворого інфарктом міокарда до подальшої трудової діяльності, починається з перших днів лікування. Після виписки з лікарні лікування здійснюється лікарем поліклініки по диспансерному методу, тобто з активним спостереженням за хворим і попередженням загострень хвороби. Хворому показано продовжувати займатися лікувальною фізкультурою за схемою, підібраною в лікарні, курс якої було розпочато в стаціонарі, використовуючи отримані в лікаря-кардіолога навички самоконтролю за частотою пульсу і загальним самопочуттям під час і після виконання вправ. Показані також прогулянки на свіжому повітрі, тривалість яких можна поступово збільшувати. Під час прогулянок не повинно виникати почуття втоми або задишки.

Прокоментувати:

Переконайтесь що ви заповнили усі поля, відмічені зірочкою (*). HTML код не допускається