Корисні поради

Як позбутися від бородавок на долонях

бородавки на долонях бородавки на долонях

Багато хто плутає бородавки на долонях з мозолями або іншими новоутвореннями. Найчастіше такі нарости доброякісні і плоскі.

Виростають вони до 1 см, а колір їх схожий з природним шкірним покривом. Досить часто зустрічається відразу кілька папул, але бувають також поодинокі.

Причини виникнення новоутворень на долонях

Наші бабусі твердили, що бородавки з'являються на руках після того, як ви доторкнетеся до жаби. Звичайно ж, це прикмета, причому, зовсім не правдива.

Бородавка на долоні з'являється через активізацію вірусу папіломи людини, детальніше тут virusstop.com.ua/papiloma, однак якщо розглядати захворювання з точки зору хіромантії, то це вважається психосоматичним проявом.

Практично кожен має в організмі даний вірус, іноді навіть відразу кілька його типів.

Потрапляє вірус в організм через прямий контакт з хворою людиною або на побутовому рівні (ручки дверей, поручні міського транспорту, в басейнах, саунах і т.п).

Ви можете і не знати, що у вас з'явився вірус. Бородавки на долонях можуть з'явитися через зниження імунітету, який і стане активатором ВПЛ. Також можливий зворотний процес, коли нарости зникають самостійно при підвищенні імунітету.

Як позбутися від бородавок на долонях?

Через своє розташування лікування в цій області дуже специфічне. Це захворювання від інших дуже відрізняється. Якщо у вас з'явилася бородавка, то без відповідного медичного втручання хвороба прогресуватиме.

На жаль, іноді такі нарости не піддаються новітнім методам лікування. Також вони можуть зруйнуватися самостійно.

За статистикою, якщо у вас багато утворень на долонях, то через пару місяців зазвичай пропадає їхня п'ята частина, протягом трьох місяців - їх третину, а через два роки - половина бородавок. Якщо нарости локалізуються у дитини, то вони, як правило, пропадають самі.

Якщо у людей слабкий імунітет, то позбутися від наростів буде складніше. В цьому випадку їх потрібно лікувати. Якщо нехтувати лікуванням, то вони можуть розростатися по всій долоні, переноситися на інші ділянки тіла.


Якщо вам буде призначено ефективне лікування, то бородавки зникнуть в процесі лікування, пропадуть на початковому етапі прийому лікарських засобів, або новоутворення ніяк не відреагує на будь-які методи лікування.

Навіть якщо ви позбудетеся від долонних розростань, від ВПЛ вам вилікуватися не вийде. На сьогоднішній день немає способів виведення його з організму.

Саме тому після вдалого лікування від наростів, ви повинні стежити за своїм здоров'ям і зміцнювати імунітет.

Як вивести бородавки медичними препаратами?

Всі лікарські препарати призначаються тільки лікарем. Звичайно, більшість з них продаються в аптеці без рецепта, але тільки фахівець докладно розповість про протипоказання, побічні дії та ефективність медикаменту.

Провести медикаментозне видалення наростів можна за допомогою: препаратів, що здатні розплавляти тканину, кріотерапевтичні препарати, місцеві некротичні засоби, противірусні та імуномодулюючі ліки.

Лікування утворень у дитини також має на увазі застосування перерахованих вище методів, проте деякі з них протипоказані дітям до 6-7 років.

Хірургічні способи видалення

- Застосування рідкого азоту (тканини бородавки відмирають через вплив низьких температур);
- Лазерну терапію (видалення утворень здійснюється за допомогою випаровування клітин епідермісу за допомогою лазерного променя);
- Електрокоагуляція (пошарово наріст видаляється електричним струмом, через що тканини бородавки випалюються);
- Хірургічне висічення (цей метод допустимо при ураженні великої площі долоні). Операція проводиться під місцевою анестезією, що дозволяє безболісно видалити наріст і накласти косметичні шви.

Чи можна вилікуватися в домашніх умовах?

Якщо ви не плануєте звертатися до лікаря, то можете застосувати народні методи лікування шкірних утворень. Скористайтеся соком чистотілу або кульбаб, оцтовою кислотою, часником або сирою картоплею.

Всі ці продукти наносяться на місце ураження протягом декількох тижнів до повного позбавлення від долонних розростань.

Хочемо зазначити, що результат може бути непередбачуваний, оскільки організм у всіх різний і невідомо як поведе себе в процесі лікування саме ваш.

Як ви бачите, методів видалення бородавок на долонях предостатньо, тому Вам є з чого вибрати. Після того, як наріст буде видалений, займіться зміцненням імунітету, загартовуванням, правильним харчування, щоб вірус папіломи людини так і залишався в «сплячому» стані і не виявляв себе у вигляді некрасивих утворень на долонях і інших місцях. Будьте здорові!

Прокоментувати:

Переконайтесь що ви заповнили усі поля, відмічені зірочкою (*). HTML код не допускається