Корисні поради

Всі тонкощі і нюанси стандартних засобів від запаху та поту

засоби від запаху та поту засоби від запаху та поту

Статистика свідчить, що практично всі люди регулярно користуються дезодорантом або антиперспирантом. Хоча в чому принципова різниця цих двох понять, відомо далеко не кожному. Нам потрібно підібрати ідеальний засіб, який захистить наш імідж і образ від цих малоприємних проявів життєдіяльності організму.
Давно стало відомо, що таким засобом є дезодорант. Це корисний винахід, що за останні десятиліття зазналв багато витків еволюції. Найбільш значимий - поява антиперспірантів.

Ці два поняття розрізняються по створюваному ефекту і ступеня захисту.
Основною функцією і завданням дезодоранту є придушення життєдіяльності бактерій, що живуть в потових залозах. Саме ці мікроорганізми продукують запах, від якого ми і хочемо позбутися і який добре маскують косметичні віддушки. Застосувавши засіб, ми тим самим блокуємо працездатність бактерій, але не зменшуємо вироблення поту.

Антиперспірант - засіб, за допомогою якого можна блокувати вироблення поту, тим самим перешкоджаючи появі специфічного запаху. Застосувавши його, ви будете потіти значно менше або не будете потіти взагалі. Відбувається це завдяки органічним солям цинку і алюмінію, що входять до складу засобу.

Дезодорант можна вибрати, якщо вам потрібні всього кілька годин захисту; антиперспірант готовий тримати оборону близько доби. Дезодоранти можна використовувати на всіх ділянках тіла з підвищеним потовиділенням, а антиперспіранти - тільки під пахвами. Дезодорантом можна користуватися багаторазово протягом доби, а антиперспирантом - один раз.
Ось і всі відмінності.


Наскільки небезпечним може бути антиперспірант?

Якщо неправильно або занадто часто використовувати антиперспірант, ігноруючи дезодоранти, можна завдати шкоди організму. Все частіше лікарі заявляють, шкода від атиперспіранту може стати однією з причин виникнення раку молочної залози у жінок. Під час використання антиперспіранту перед значним фізичним навантаженням (спортзал, всі види лазні і т.д.) шкіра позбавляється свого природного захисту і стає вразливою перед різними інфекціями. Крім того, не маючи можливості в повній мірі забезпечувати терморегуляцію, організм переживає додаткове навантаження. А ще у відповідь на нанесення деяких компонентів може проявитися алергічна реакція. В останньому пункті полягає шкода дезодорантів.

Більшість фахівців стверджує, що використання антиперспірантів негативно позначається на стані ниркової, серцево-судинної систем, що вони не є безпечні для ЦНС. Тому рекомендують користуватися ним тільки в рідкісних, крайніх випадках і частіше застосовувати дезодоранти. Однак чітко обгрунтованої відповіді на питання: «Якою саме є шкода антиперспірантів» наука поки не дала.

Як можна знизити потовиділення і усунути запах?

Надмірне потовиділення може бути пов'язано з гормональними перебудовами організму, захворюваннями нирок, туберкульоз, дистонією або діабетом, а також стресом. Тому якщо ви помітили у себе такий симптом, як гіпергідроз (підвищене потовиділення), то правильно буде звернутися до лікаря-ендокринолога.

Для того щоб зменшити потовиділення, можна користуватися декількома нескладними прийомами:
Носити одяг з натуральних тканин. Вона не повинна бути занадто вузькою.
Вживати менше прянощів, гострої і жирної їжі;
Пити якомога менше кави;
Стежити за вагою - чим більше вага, тим більше потовиділення.

Якщо ви не хочете піддавати своє здоров'я небезпеці, можете приготувати антиперспірант самі з натуральних компонентів (таких рецептів є безліч на просторах інтернету http://www.medtechnika.com.ua). Також деякі люди протирають шкіру оцтом або лимонним соком. Хтось використовує галун або протирає шкіру відваром з кори дуба. Такі методи 100% безпечні, однак менш ефективні.