Корисні поради

Як полегшити зубний біль вдома

Як полегшити зубний біль вдома Як полегшити зубний біль вдома

Зубний біль доставляє багато незручностей, болить, коли ви посміхаєтеся, їсте або п'єте, коли ви стискаєте або розтискати щелепи, або повертаєте голову. Іноді болить, навіть коли ви дихаєте, тому що холодне повітря спрямовується в рот і проходить над чутливим зубом.

Якщо напад гострого зубного болю трапився пізно вночі або у вихідний день, а бігти в цілодобову стоматологічну клініку немає можливості, залишається вдатися до екстрених способів, що дозволяє тимчасово полегшити страждання.

Ось що можна зробити:

- Акуратно видалити всі залишки їжі з міжзубних проміжків і з порожнини в зубі, і в подальшому підтримувати її в чистому стані, таку процедуру роблять скалером, як тут http://med-technika.com/ в стоматологічних клініках.
- Полоскати зуб теплим розчином соди (1 чайна ложка на склянку води).
- Потримати над хворим зубом великий ковток горілки. Десна поглине деяку кількість алкоголю, і зуб оніміє.
- Посмоктати шматочок льоду. Також можна прикладати лід на хворий зуб або на прилеглу до нього щоку на 15 хвилин щонайменше 3 або 4 рази на день.
- Помасажувати руку. Це може на 50% полегшити біль, коли болить зуб. Потріть кубиком льоду в V-подібній області, де зустрічаються кістки великого і вказівного пальців. Обережно, поштовхами натискайте льодом на цю область протягом 5-7 хвилин. Дія цієї процедури заснована на тому, що при терті надсилаються імпульси вздовж нервових шляхів, за якими в нормі передається зубний біль. Оскільки ці шляхи можуть за раз проводити тільки один сигнал, тертя витісняє біль.
- Не жувати на хворому боці.
- Тримати рот закритим, якщо струм повітря над хворим зубом підсилює біль.
- Тримати рот відкритим. Іноді зубний біль посилюється від того, що у людини неправильний прикус. У цьому випадку як можна рідше закривайте рот до тих пір, поки вас не огляне стоматолог.
- Прийняти знеболююче. Наприклад як тут Єдине, від чого хотілося б застерегти - це аспірин, оскільки знеболюючий ефект його не великий і необхідно приймати його у великих кількостях, небезпечних для здоров'я. Прийом знеболюючих необхідно припинити не пізніше, ніж за 3 години до візиту до лікаря, тому що це може спотворити картину захворювання і утруднити постановку діагнозу.

Важливо не робити ніяких зігріваючих компресів і примочок - ця процедура може значно погіршити становище і утруднити подальше лікування.

Категорично не можна приймати антибіотики без кваліфікованої консультації і призначення лікаря. Взагалі прийом антибіотиків при будь-якому захворюванні - дуже відповідальна процедура. Ці препарати приймають за спеціальною схемою, а не по 1 таблетці 3 рази на день, як часто думають пацієнти. Прийом же однієї таблетки «про всяк випадок» крім шкоди нічого не принесе.

Це все, що можна зробити до візиту до стоматолога, в якого є все необхідне приладдя для встановлення причини болей та їх лікування. І не бійтеся йти до стоматолога, адже в більшості випадків можна зняти гострі явища не видаляючи зуб і не ставлячи постійну пломбу.