Корисні поради

Ознаки глистів у людини - симптоми, лікування

глисти у людини глисти у людини

Поширеність різних гельмінтозів серед деяких категорій населення неймовірно велика: серед дітей - гострики, серед мисливців - трихінельоз, у рибалок і любителів риби - дифілоботріоз. Про те, що багато захворювань, здавалося б ніяк не пов'язані з наявністю гельмінтів в організмі, можуть виникати на gj ghbxbys глистової інвазії у людини - це доводиться сьогодні численними дослідженнями, особливо актуально теорія зв'язку онкології і паразитарних хвороб. Більш того, при наявності глистів у людини, симптоми не завжди проявляються, якщо і виникають, то маскуючись під інші захворювання печінки, шлунково-кишкового тракту, жовчного міхура та ін. Від яких людина може роками лікуватися і не знати справжньої причини такого нездужання, а пройшовши один або кілька курсів протигельмінтних препаратів, одужує.

Як можна заразитися глистами? Як глисти потрапляють в організм людини? Існує 4 основних джерела надходження яєць гельмінтів в організм: геогельмінтоз - через грунт, (а потім і воду), в якій знаходяться зрілі яйця безлічі гельмінтів, які проникають в землю з фекаліями людини або тварин, а також при прямому контакті з тваринами і за допомогою перенесення яєць мухами на продукти харчування. Контактні - від людини до людини передаються такі відомі і найпоширеніші глисти, як гострики, це найвищий ризик зараження при вживанні в їжу сирого, напівсирого або слабо обробленого м'яса (свинина, яловичина) або риби, заражених гельмінтами (суші, шашлик, в'ялена риба, сало з прожилками м'яса та ін.) Деякі паразити проникають в організм при укусах комах.

Основний механізм будь-якого зараження найчастіше є орально-фекальний, тобто людина просто заковтує яйця глистів разом з їжею, водою, рідше деякі глистяні інвазії виникають при укусах заражених комах. Після будь-якого контакту з землею, піском, слід не просто мити руки, а ретельно чистити нігті, краще мати коротко стрижені нігті, особливо дітям. Продукти харчування, які ростуть в землі - овочі, зелень, фрукти, ягоди, гриби, все, що пов'язано з землею вимагає ретельного миття під проточною водою і опіку окропом. Домашні тварини, в першу чергу собаки і кішки, що гуляють на вулиці, приносять в будинок масу нечистот, а діти, які грають з ними схильні до максимального ризику зараження, тварина може легко його заразити будь-якими видами гельмінтів. Мухи, також є основними рознощиками гельмінтів, перебуваючи в громадських туалетах, місцях, де живе домашня худоба, мухи потім сідають на продукти харчування, розносячи яйця на своїх крилах і лапках.

Від людини до людини при гостриках інфікування оточуючих відбувається дуже легко. Коли самка гостриків виповзає вночі з кишечника, вона відкладає близько 5 000 яєць біля ануса, чим викликає сильний свербіж, дитина розчісуючи те місце, переносить їх на руки, нігті, постільну білизну. Не помивши руки відразу, на всіх предметах залишаються сотні яєць - дверні ручки, одяг, продукти, іграшки. Далі процес зараження зрозумілий, на руках іншої дитини або дорослого, який користується цими предметами також осідають яйця, і не помивши руки перед їжею, вони потрапляють в рот здоровій людині.

Через воду Величезна кількість яєць глистів потрапляє у відкриті водойми, в колодязну воду. Тому, тим хто живе в сільській місцевості або на дачі, слід користуватися бактерицидним фільтром і обов'язково кип'ятити воду, також небезпечно ковтати воду при купанні у відкритих водоймах. Всім відомо, що глисти це в основному проблема дітей. По-перше тому, що вони найбільш сприйнятливі до розвитку гельмінтозів, так як захисні бар'єри в дитячому організмі не сформовані в належній мірі, кислотність шлунка нижче, ніж у дорослого. По-друге малюки дошкільного віку, освоюючи світ, пробують всі навколишні предмети не тільки руками, але і на смак. І батьки, при всьому бажанні, можуть привчити свою дитину до чіткого виконання правил особистої гігієни, без нагадувань, тільки до 3-6 років, що піддає ризику зараження (гострики) не тільки самого малюка, але і всіх членів сім'ї. Слід пам'ятати, що ніякі глисти не можуть плодитися і розмножуватися в організмі людини, у кожного виду є свій період часу, після якого вони гинуть, наприклад, у гостриків це всього кілька тижнів, у аскарид близько року. Відкладені дорослими особинами яйця, обов'язково повинні вийти з організму або з калом, або (у випадку з гостриками) на шкіру біля ануса, в зовнішнє середовище, в грунт, і тільки потім, дозрівши поза організмом людини і потрапляючи в нього знову, вони починають активізуватися і паразитувати.

Як позбутися від глистів людині? На сьогоднішній день в арсеналі лікаря-паразитолога понад 10 антигельмінтних препаратів, які мають свою специфічну активність по відношенню до різних видів глистів, також є ліки від глистів вузького і широкого спектру дії. Тільки на підставі аналізів, діагнозу, лікар призначає лікування глистів у людини, оскільки протиглистні ліки досить токсичні, а також при різних гельмінтозах необхідні і різні курси, і схеми лікування, враховується вік, вага людини. При виявленні нематод (гостриків, аскарид) найпоширеніших глистів у людини, лікар може призначити лікування спеціальними лікарськими засобами, наприклад Вормил-Фито. Оскільки деякі засоби не діють на личинки і яйця глистів, а також високий ризик реінвазії (самозараження гостриками), курс лікування повторюється через 2-3 тижні. Серед народних методів, найефективнішими вважаються старі перевірені часом способи - це вживання гарбузового насіння і трави пижма. Про те, що насіння гарбуза є хорошим антігельмінтним засобом відомо з давніх-давен, найкраще купувати неочищені насіння, чистити їх самостійно, зберігаючи і з'їдаючи тоненьку плівку між насінням і шкіркою, і вживати вранці 300 гр. протягом години, попередньо подрібнивши і змішавши з медом або варенням. Потім не їсти 3-4 години і зробити клізму, повторити таке лікування можна через 2 тижні.

Прокоментувати:

Переконайтесь що ви заповнили усі поля, відмічені зірочкою (*). HTML код не допускається