Корисні поради

Імплантація зубів: етапи, терміни, догляд

імплантація зубів імплантація зубів

Зуби - єдина частина людського організму, яка нездатна до самовідновлення. Їх необоротна втрата чревата зміною рис обличчя, порушенням функції жування, а потім і несприятливим впливом на травну систему людини. На щастя, сучасна стоматологія пропонує вірне рішення проблеми - імплантацію зубів, яку можна зробити. Давайте розберемося, кому показана дана процедура і які її особливості.

Що таке імплантація зубів?

Стоматологічна імплантація зубів - це операція по установці зубного імплантату з подальшим кріпленням на нього коронки. Методика може бути застосована в разі втрати одного, декількох або всіх зубів. Це нескладна і безболісна для пацієнта хірургічна маніпуляція, проте вона має ряд протипоказань, про які піде мова нижче. Іноді операція з імплантації зубів може супроводжуватися тим чи іншим видом кісткової пластики, яка необхідна для надійної фіксації титанового стрижня. Імплантований зубний імплантат з встановленою на ньому коронкою має вигляд натурального зуба і повністю виконує його функції. За умови якісного лікування та подальшого догляду за порожниною рота, імплантат служить людині все його життя.

Відсутність зубів - показання до імплантації

Найчастіше нам здається, що нестача одного-двох зубів,  зовсім не проблема. Але це зовсім не так! Відсутність хоча б однієї зубної одиниці викликає цілий ряд неприємних змін. Повільно, але вірно зуби зміщуються зі своїх місць, в результаті чого порушується оклюзія, тобто зіткнення зубів один з одним, з'являються великі діастеми. В результаті цього можуть виникнути найпоширеніші і неприємні стоматологічні захворювання - пародонтит і карієс.

Крім того, після видалення зуба кістка в цьому місці перестає отримувати належне навантаження і поступово починає спадати. Загрожує це тим, що спохватившись через якийсь час пацієнт, при установці зубного імплантату зіткнеться з необхідністю застосування кераміки або, якщо мова йде про імплантацію верхніх зубів переднього відділу, то синус-ліфтингу. Ситуація стає більш серйозною, коли кілька одиниць в одному зубному ряду. Це вже позначається на рисах обличчя - щоки обвисають, а куточки губ повзуть вниз. Тому відсутність хоча б одного зуба - вже є показанням до стоматологічної імплантації зубів!

Протипоказання і можливі ускладнення

Існує думка, що кісткова імплантація зубів в стоматології є досить ризикованою операцією і багатьом протипоказана. Насправді вона має ті ж обмеження, як і будь-яке інше оперативне втручання. Судіть самі.

Абсолютні протипоказання для імплантації зубів:

    вікові обмеження: не можна поставити імплантати молодим людям від 16 до 22 років
    системні захворювання сполучної тканини
    хронічний алкоголізм, наркоманія
    психічні захворювання
    виражений остеопороз
    декомпенсований цукровий діабет
    інфаркт міокарда в гострому періоді
    хронічна ниркова і печінкова недостатність

Відносні протипоказання для імплантації зубів:

    вагітність і лактація
    мимовільний скрегіт зубами
    куріння більше 20 сигарет в день
    компенсований цукровий діабет

Можлива поява хворобливих відчуттів і невеликого набряку після імплантації зубів, які проходять протягом декількох днів є нормою. Прийом гарячої їжі можливий тільки через добу після проведення процедури. Бажано обмежити меню продуктами, що не вимагають сильного пережовування. Деякий час необхідно буде приймати антибіотики і регулярно проходити профілактичні огляди. Під час остеоінтеграції, коли імплантат зростається з кісткою, вкрай важливо дотримуватися всіх розпоряджень лікаря з проведення гігієни. В іншому ж можна продовжувати вести свій звичний спосіб життя.