Корисні поради

Чи можна відновити зір вправами

відновити зір відновити зір

Чи можна відновити зір вправами?

Сьогодні існує велика кількість методик, за допомогою яких багато хто успішно це робить. Однак не всі люди готові піти на ризик і погодитися на проведення операції з приводу виправлення дефектів кришталика або сітківки, нехай навіть і ефективно. У таких випадках на допомогу прийде гімнастика для очей, що представляє собою комплекс вправ для корекції зору. Постійне їх виконання сприяє не тільки зняттю напруги, а й розвитку можливості бачити без окулярів або контактних лінз. У сучасній офтальмології існує кілька таких комплексів, які були запропоновані в різний час як практикуючими лікарями, так і фахівцями з нетрадиційної медицини. Згодом відсіялися і залишилися тільки результативні, що дозволяють відновити і навіть поліпшити нормальний зір. Однак варто зазначити, що виконання будь-яких вправ для профілактики та відновлення зору буде малоефективним, якщо не стежити за здоров'ям всього організму в цілому - не дотримуватися дієти, вживати алкоголь і т. д.


Вправи для відновлення зору

Зверніть увагу на головне правило, яке рекомендується дотримуватися завжди - будь-які вправи, які поліпшують гостроту зору, будуть малоефективними, якщо Ваші очі перевтомилися. При перших ознаках втоми слід зупинитися, розслабити очі за допомогою частого моргання.

Вправа «Мітка на вікні»

Підійдіть до вікна і прикріпіть на рівні очей невелике коло з чорного паперу або пластиліну. Потім відійдіть на відстань 40 см. Тепер дивіться на будь-який віддалений об'єкт через цю мітку. Важливо, щоб очі і голова залишалися нерухомими. Через кілька секунд переведіть погляд на саму мітку. Повторіть цю вправу для гостроти зору кілька разів. Якщо Ви не можете підійти до вікна, то використовуйте варіацію цього методу. Подивіться вдаль на який-небудь об'єкт і пильно розглядайте його 15-20 секунд, а потім переведіть погляд на наручний годинник або долоню.

Вправа «Зведення очей до перенісся»

При виконанні даної вправи для виправлення зору візьміть в руки олівець і зафіксуйте на ньому свій погляд. Повільно наведіть олівець спочатку з одного боку в інший, а потім помістіть його впритул до перенісся. Очі при цьому повинні невідривно стежити за ним. Як тільки відчуєте, що зображення починає двоїтися, поверніться до вихідного положення, зробіть перерву в кілька секунд, а потім знову повторіть. Як варіації можна використовувати і такий варіант. Піднесіть палець впритул до перенісся і сфокусуйте на ньому погляд так, щоб чітко бачити шкіру. Потім переведіть очі на предмет, розташований в 30-40 см від очей. Розгляньте всю його фактуру з точністю до найменшої деталі, а потім знову повторіть свої дії. Такі вправи для розвитку зору спрямовані на швидке фокусування і на предметі.

Вправа «Циферблат»

Ці вправи для корекції зору змусять м'язи очей працювати в повну силу. Уявіть, що перед Вами стоїть великий годинник з круглим циферблатом, центр якого знаходиться безпосередньо перед Вашими очима. Не повертаючи голови, швидко киньте погляд на будь-яку цифру, а потім поверніться до центру. Повторюйте до тих пір, поки не пройдете весь циферблат, а потім і проти годинникової стрілки.

Дітям можна влаштовувати невелику фізхвилинку для очей, яка також допоможе зняти напругу. Сьогодні існує безліч комплексів, спрямованих на профілактику захворювань очей, а також на поліпшення зору наприклад повний комплекс вправ по Жданову для зору. Ви можете вибрати для себе найбільш підходящі вправи для відновлення зору і очей, проте перед цим проконсультуйтеся зі своїм офтальмологом.

Чи можна поліпшити зір вправами? Тепер Ви знаєте відповідь на це питання!