Корисні поради

Лікування алергії Івано-Франківськ

Лікування алергії Івано-Франківськ Лікування алергії Івано-Франківськ

алергологія Івано Франківськ

Алергія, лікування якої викликає масу питань, представляє собою проблему, масштаб якої зростає з кожним роком. Обговорюючи проблему алергії, світові фахівці зійшлися на думці, що число алергіків буде рости в міру зростання погіршення екології в містах та за їх межами заводів, автомобільних доріг.

Алергію ми знаємо, як розлади травлення, шкірні висипання, кашель, нежить, кон'юнктивіт та інші ознаки алергії можуть почати турбувати людини ще в дитячому віці. Алергію також часто плутають з дерматологічними хворобами, тому, що шкірні висипання бувають у більшості випадків через дерматологічні причини. Допомогти виключити дерматологічний діагноз допоможе хороший дерматолог у Львові і у Івано-Франківську.

Навіть незначна висипка може бути передвісниками екземи або бронхіальної астми. Різні прояви даного захворювання можуть значно знижувати якість життя хворого, викликати соціальні проблеми, зниження самооцінки і депресію. Тому при перших ознаках потрібне лікування алергії. У нашому Центрі Ви можете пройти діагностику алергічних захворювань, детальніше про види діагностики читайте тут.

Методи лікування алергії:

1. Медикаментозна терапія

Основою лікування будь-якого аллергоза є медикаментозна терапія. Саме з її допомогою можна домогтися швидкого усунення симптомів захворювання і попередити їх повторний розвиток.

Найчастіше застосовуються антигістамінні засоби, механізм дії яких полягає в блокуванні впливу на організм тих біологічно активних речовин, які вивільняються під час алергічної реакції і провокують появу симптомів. На цей момент існує три покоління антигістамінних препаратів. Головним недоліком препаратів першого покоління є їх побічна дія у вигляді сонливості і зниження швидкості реакції, тому ці препарати протипоказані при керуванні автотранспортом, а також при виконанні роботи, що вимагає концентрації уваги і швидкого реагування. Найчастіше застосовуються препарати 2-го або 3-го поколінь, позбавлені цього недоліку.

На додаток до основної терапії при будь-яких алергічних реакціях призначаються також препарати з групи ентеросорбентів. Їх дія полягає в санування шлунково-кишкового тракту від різного роду токсинів і алергенів, які можуть посилювати перебіг алергічних реакцій. Ентеросорбенти також діляться на три покоління, і загальновизнаним «золотим стандартом» в наші дні є призначення препаратів третього покоління - наприклад, до них відноситься Ентеросгель. Його перевагою є висока сорбуються здатність, він не всмоктується в кишечнику, не володіє системною дією і тому практично не має побічних ефектів.

2. Імунотропні методи

Алергічна реакція - це патологічна, непропорційно сильна, реакція організму у відповідь на потрапляння в нього певних речовин, до яких у даної конкретної людини є підвищена чутливість.

З огляду на таку природу алергічних реакцій, ведеться активна робота щодо усунення подібної чутливості. В даний час існує два основні методи впливу на імунну систему з цією метою.

Специфічна імунотерапія - метод лікування, що полягає в повторному багаторазовому введенні в організм малих і поступово зростаючих доз певного алергену. Було доведено, що така тактика призводить до поступової втрати чутливості імунної системи до цієї речовини. Специфічна імунотерапія призначається в тих випадках, коли точно ідентифікований алерген. Основні обмеження цього методу - високий ризик розвитку побічних реакцій (в першу чергу, алергічних) і неможливість застосування кількох алергенів одночасно.

3. Немедикаментозні методи лікування

Основою такого лікування є медикаментозна терапія, яка включає в себе лікарські засоби, а при наявності показань - імунні препарати, такі як алерговакцини або аутогемопрепарати. Проте, певне значення мають і немедикаментозні методи впливу.

В першу чергу, до них відноситься гіпоалергенна дієта. Це обов'язкова і безумовна міра при лікуванні будь-якого аллергоза. Тривалість її призначення і ступінь обмеження раціону залежать від конкретної клінічної ситуації.

4. Нетрадиційні методи лікування

З огляду на, що алергічні захворювання помітно знижують якість життя і практично не виліковуються повністю, багато пацієнтів звертаються до методів нетрадиційної медицини, сподіваючись отримати з їх допомогою полегшення.

Слід пам'ятати, що ефективність цих методів впливу не доведена і не перевірялася в серйозних дослідженнях, тому їх не можна використовувати як основу лікування.

До подібних методів відноситься гомеопатія і лікування травами. Обидва ці методи можуть бути потенційно небезпечні через те, що застосовувані засоби самі по собі можуть виявитися сильними алергенами. Як правило, їх дія спрямована на усунення таких симптомів, як закладеність носа, кашель і т.п.

Отже, основу лікування алергічних реакцій складають лікарські препарати, що усувають симптоми захворювання і попереджуючі його рецидиви. На жаль, вилікувати причину алергії практично неможливо, але елімінаційні методи впливу - дієта, прийом ентеросорбентів, уникнення контакту з алергеном - можуть помітно підвищити якість життя. Крім того, в ряді випадків можуть виявитися ефективними імунотропні методи впливу.

Разом з тим, фізіотерапія, ЛФК, масаж і загартовування - це лише допоміжні методи, які мають обмежене застосування, а нетрадиційні методи впливу при бездумному застосуванні можуть більше нашкодити, ніж допомогти.