Корисні поради

Профілактика болі у спині

Профілактика болі у спині Профілактика болі у спині

болі в спині

Поради профілактики болю у спині

Хребет є справжньою опорою для всіх частин людського тіла, основною його віссю. Він складається з безлічі хребців, з'єднаних між собою міжхребцевими дисками, які забезпечують амортизацію і захищають хребці від тертя і пошкоджень. Хребець - це кісткове утворення, міжхребцевий диск який складається з хрящової тканини.

Хребет розділений на п'ять відділів: шийний, грудний, поперековий, крижовий, а також куприк. Якщо вірити статистиці, то найчастіше страждають саме шийний і поперековий відділи, що пов'язано з підвищеним навантаженням, яка лягає на них.

Проблеми з хребтом

Щороку близько 5-6 мільйонів людей звертаються за допомогою до фахівців і скаржаться на болі в спині. Неприємні або больові відчуття можуть бути викликані найрізноманітнішими причинами. Ось деякі з них:

    Остеохондроз (поперековий, шийний) - одне з найбільш поширених захворювань. До речі, незважаючи на його поширеність, такий діагноз ставиться тільки в колишніх радянських країнах, а в країнах Європи такої хвороби просто немає. Ця недуга є рядом дегенеративно-дистрофічних змін, які зачіпають тканини хребта, зокрема міжхребетні диски. В результаті таких змін диск стоншується і починає виступати за межі хребців, що порушує роботу всього хребта і провокує роздратування нервових закінчень і, відповідно, біль. Згодом це захворювання може перейти в хронічний радикуліт.
    Міжхребцева грижа зустрічається не так часто (лише у 3-5% пацієнтів, які звернулися зі скаргами на болі в спині). Вона виникає тоді, коли розривається фіброзне кільце, стримуючий диск, а ядро ​​диска виступає за межі цього кільця. Так як спостерігається постійне роздратування нервових закінчень, виникають різкі і сильні болі.
    Травми хребта досить поширені і зустрічаються приблизно в 5-10% всіх травматичних уражень опорно-рухового апарату. Найбільш небезпечні переломи (поперекового або грудного відділу), так як у важких випадках вони можуть призводити до повного паралічу кінцівок.
    Пухлини: остеоїдні остеоми, гемангіоми, остеобластома, гігантоклітинні пухлини і так далі. Всі вони діляться на доброякісні та злоякісні. Але навіть останні при своєчасному зверненні до лікаря піддаються лікуванню.
    Нестабільність хребців - надмірна їх рухливість, що порушує функціонування хребта і яка веде до більш серйозних проблем.
    Викривлення. Виділяють кілька видів. Найпоширеніший і простий - кіфоз або банальна сутулість. Нерідко зустрічається і сколіоз, який представляє собою бічне відхилення. Може також виникнути лордоз (відхилення хребта вперед) і кіфосколіоз (поєднання сколіозу і кіфозу).

Для когось біль в спині - частина щоденного життя. З різних причин вона триває без кінця. Хтось страждає від періодичного болю: навіть самий незначний рух може викликати її. Це так звана хронічна біль. Для тих, хто знайомий з нею, особливо корисно знати наступні поради (хоча вони допоможуть і при гострому болю).
- Спіть на дошці. Дошка під матрацом допоможе попереку. Мета полягає в тому, щоб ліжко не прогиналося посередині, коли ви спите.
- Купіть якісний гідростатичний матрац. Сучасний гідростатичний матрац, який можна регулювати і який не створює багато хвиль, - відмінний засіб при більшості проблем, пов'язаних зі спиною. При гідростатичному матраці тиск на різні ділянки тіла поширюється рівномірно, тому ви можете всю ніч проспати не змінюючи пози.
- Спіть в позі у формі літери S. Хвора спина не терпить, якщо ви лягаєте обличчям вниз. Кращим положенням для тих, хто лежить в ліжку, є лінива поза.
- Підкладіть під голову і шию подушку, спина досить плоско лежить на ліжку, а потім підкладіть подушку під коліна.

- Коли ви випрямляєте ноги, м'язи підколінного сухожилля розтягуються і натискають на низ спини. При зігнутих колінах підколінні сухожилля не розтягнуто і нічого не тисне на спину.
- Спіть в позі плоду. Ви будете спати як немовля - на боці, в позі плоду. Гарна думка покласти подушку між колін, коли ви спите на боці. Подушка не дає ногам ковзати вперед і повертати стегна, що надавало б додатковий тиск на спину.
- Приймайте одну таблетку аспірину в день. Фахівці стверджують, що це буде знімати біль. Біль у спині часто супроводжується запаленням навколо того місця, де болить, і прості протизапальні препарати, такі, як аспірин або ібупрофен, можуть припинити біль. Вони також можуть допомогти при досить сильному запаленні.
- Спробуйте кору верби. Якщо ви шукаєте природний протизапальний засіб, спробуйте кору білої верби. Вона є природним саліцилатом, активним інгредієнтом, який надає аспірину протизапальні властивості. Якщо приймати її після їжі, вона не зробить впливу на ваш шлунок, але зніме слабку і помірну біль у спині. Тим, хто страждає на виразку і печією не слід приймати цей засіб.