Корисні поради

Біохімічний аналіз крові

Біохімічний аналіз крові Біохімічний аналіз крові

біохімія

Біохімічний аналіз крові Івано-Франківськ

Біохімічний аналіз крові (біохімія) - на даний момент один з найбільш універсальних методів лабораторної діагностики, так як він дозволяє оцінити стан всіх систем організму людини. За допомогою цього методу лікарі оцінюють, чи нормально функціонують печінка, нирки, підшлункова залоза та інші внутрішні органи, виявляють активний запальний і ревматичний процеси, а також порушення водно-сольового обміну і дисбаланс мікроелементів. Біохімічний аналіз крові має велике значення для постановки діагнозу, призначення і коригування лікування, а також визначення стадії захворювання.

Показання до біохімії

біохімія Івано ФранківськНайчастіше біохімічний аналіз крові призначається в ході комплексного обстеження організму. Навіть якщо у пацієнта немає явних проявів хвороби, біохімічний аналіз допоможе встановити, який з органів не справляється зі своїм завданням і працює не так, як слід. Будь-яка зміна в біохімічному складі крові свідчить про неблагополучну ситуацію та необхідність термінового втручання. Лікарі практично всіх спеціальностей використовують результати біохімічного аналізу крові у своїй практиці. Назвемо найпоширеніші області: гастроентерологія, урологія, кардіологія, гінекологія та багато інших. Біохімічний аналіз крові - це комплекс тестів, кожен з яких призначається пацієнтові в залежності від скарг і клінічної картини. Лікар може призначити Вам стандартну панель тестів або всього 1-2 аналіза. Якщо у Вас виникла потреба здати кров на біохімію, але Ви не знаєте, які показники потрібні саме Вам, зверніться за допомогою до лікаря. Розшифровка результатів Для всіх показників біохімічного аналізу крові не існує строго певних «нормальних» значень. Про норму кажуть, якщо вони знаходяться в інтервалі між мінімально і максимально допустимою величиною. Крім того, внаслідок використання різних реактивів або кілька відмінних один від одного технологій, абсолютні величини для кожного показника біохімічного аналізу крові можуть варіювати в залежності від того, в якій лабораторії і яким монокулярним мікроскопом було виконано дослідження. Тому основну увагу потрібно приділяти тому, «чи дісталося» значення в діапазон від мінімальної до максимальної допустимої величини. За симптомами захворювання і результатами аналізу лікарі поставлять діагноз, проведуть консультацію і призначать лікування.

Як краще підготуватися до здачі крові на біохімію?

Не прийматити їжу за 6-10 годин до здачі крові, дозволено пити тільки звичайну воду. За добу до взяття крові необхідно виключити прийом алкоголю, за 1 годину - паління. Між останнім прийомом їжі і взяттям крові повинно пройти не менше 12 годин. Сік, чай, кава, жувальна гумка також не допускаються. Необхідно виключити підвищені психоемоційні і фізичні навантаження. Аналіз проводять вранці, забір крові проводиться з вени.