Корисні поради

УЗД підшлункової залози

УЗД підшлункової залози УЗД підшлункової залози

Підшлункова залоза є органом зовнішньої і внутрішньої секреції і грає важливу роль в травленні і регуляції вуглеводного обміну. Підшлункова залоза розташована в глибині черевної порожнини, тому її практично неможливо досліджувати неінструментальними методами (наприклад, пальпацією). Для оцінки її стану фахівці нашого центру рекомендують один з найбільш достовірних інструментальних методів дослідження: УЗД підшлункової залози.

Цей метод використовується для візуалізації досліджуваного органу в різних проекціях і постановки вірного діагнозу. При захворюваннях підшлункової залози порушується не тільки її нормальне функціонування, але і робота інших органів травної системи, найчастіше печінки. У зв'язку з цим лікарі часто призначають дослідження відразу декількох органів черевної порожнини, наприклад, УЗД печінки і підшлункової залози.

Мета дослідження і показання до проведення УЗД підшлункової залози.

При огляді у лікаря в нашому центрі зазвичай визначають розмір і форму підшлункової залози, вивчають її будову і розміщення щодо великих судин і хребта. Ретельному дослідженню піддається структура самого органу з метою виявити патологічні зміни. Наприклад, при хронічному запальному процесі лікар може виявити зменшення органу в розмірах, наявність кальцифікатів і великої кількості рубцевої тканини.

Існує цілий ряд станів, при яких наші фахівці рекомендують виконати УЗД підшлункової залози:

- Гострі або хронічні болі у верхній частині шлунка, в лівому підребер'ї і лівому боці.
- Патологічні зміни задньої стінки шлунка, виявлені при проведенні гастроскопії.
- Неприємні відчуття під час пальпації.
- Зміни форми шлунка і дванадцятипалої кишки.
- Діагноз гострий або хронічний панкреатит.
- Раптова різка втрата ваги.
- Часті розлади стільця.
- Жовтуха.
 
 

Неможливо отримати достовірні результати ультразвукового дослідження без відповідної підготовки пацієнта до цієї процедури. Підготовка до УЗД підшлункової залози не займає багато часу і дозволяє значно збільшити інформативність неінвазивної діагностики.

Як підготуватися до проведення УЗД підшлункової залози

133546060

Підготовка до УЗД підшлункової залози включає в себе ряд заходів. Для отримання більш точних результатів пацієнту за три дні до дослідження призначають щадну дієту. З харчування виключають сирі овочі, фрукти, молоко, газовані напої, пиво та інші продукти, які викликають метеоризм. З моменту останнього прийому їжі до процедури повинно пройти не менше 12 годин. В день обстеження пацієнту не можна курити, вживати алкоголь і приймати ліки. При схильності до підвищеного газоутворення рекомендується прийняти кілька таблеток активованого вугілля. Проведення дослідження абсолютно безболісне і займає не більше 10 хвилин. Під час проведення процедури хворий лежить на кушетці спочатку на спині, а потім на правому і лівому боці. На область живота пацієнта лікар наносить спеціальний гель і проводить дослідження за допомогою датчика УЗД апарату. Висококваліфіковані фахівці нашого центру виконують УЗД підшлункової залози на таких УЗД апаратах фірми Siemens (європейського рівня). Розшифровка (норма або патологія) результатів дослідження також входить в обов'язки лікаря. У письмовому висновку фахівець дає повний опис результатів обстеження і докладає знімки досліджуваного органу.

УЗД підшлункової залози ЦІНА    Хто проводить УЗД підшлункової залози у нашому центрі

Прокоментувати:

Переконайтесь що ви заповнили усі поля, відмічені зірочкою (*). HTML код не допускається