УЗД підшлункової залози УЗД підшлункової залози

УЗД підшлункової залози

УЗД підшлункової залози Івано ФранківськУЗД підшлункової залози

Підшлункова залоза є органом зовнішньої і внутрішньої секреції і грає важливу роль в травленні і регуляції вуглеводного обміну. Підшлункова залоза розташована в глибині черевної порожнини, тому її практично неможливо досліджувати неінструментальними методами (наприклад, пальпацією). Для оцінки її стану фахівці нашого центру рекомендують один з найбільш достовірних інструментальних методів дослідження: УЗД підшлункової залози.

Цей метод використовується для візуалізації досліджуваного органу в різних проекціях і постановки вірного діагнозу. При захворюваннях підшлункової залози порушується не тільки її нормальне функціонування, але і робота інших органів травної системи, найчастіше печінки. У зв'язку з цим лікарі часто призначають дослідження відразу декількох органів черевної порожнини, наприклад, УЗД печінки і підшлункової залози.

Мета дослідження і показання до проведення УЗД підшлункової залози.

При огляді у лікаря в нашому центрі зазвичай визначають розмір і форму підшлункової залози, вивчають її будову і розміщення щодо великих судин і хребта. Ретельному дослідженню піддається структура самого органу з метою виявити патологічні зміни. Наприклад, при хронічному запальному процесі лікар може виявити зменшення органу в розмірах, наявність кальцифікатів і великої кількості рубцевої тканини.

Існує цілий ряд станів, при яких наші фахівці рекомендують виконати УЗД підшлункової залози:

- Гострі або хронічні болі у верхній частині шлунка, в лівому підребер'ї і лівому боці.

- Патологічні зміни задньої стінки шлунка, виявлені при проведенні гастроскопії.

- Неприємні відчуття під час пальпації.

- Зміни форми шлунка і дванадцятипалої кишки.

- Діагноз гострий або хронічний панкреатит.

- Раптова різка втрата ваги.

- Часті розлади стільця.

- Жовтуха.

Неможливо отримати достовірні результати ультразвукового дослідження без відповідної підготовки пацієнта до цієї процедури. Підготовка до УЗД підшлункової залози не займає багато часу і дозволяє значно збільшити інформативність неінвазивної діагностики.

Як підготуватися до проведення УЗД підшлункової залози

УЗД підшлунковоїПідготовка до УЗД підшлункової залози включає в себе ряд заходів. Для отримання більш точних результатів пацієнту за три дні до дослідження призначають щадну дієту. З харчування виключають сирі овочі, фрукти, молоко, газовані напої, пиво та інші продукти, які викликають метеоризм. З моменту останнього прийому їжі до процедури повинно пройти не менше 12 годин. В день обстеження пацієнту не можна курити, вживати алкоголь і приймати ліки. При схильності до підвищеного газоутворення рекомендується прийняти кілька таблеток активованого вугілля. Проведення дослідження абсолютно безболісне і займає не більше 10 хвилин. Під час проведення процедури хворий лежить на кушетці спочатку на спині, а потім на правому і лівому боці. На область живота пацієнта лікар наносить спеціальний гель і проводить дослідження за допомогою датчика УЗ-апарату. Висококваліфіковані фахівці нашого центру на сучасній апаратурі виконують УЗД підшлункової залози. Розшифровка (норма або патологія) результатів дослідження також входить в обов'язки лікаря. У письмовому висновку фахівець дає повний опис результатів обстеження і докладає знімки досліджуваного органу.

УЗД підшлункової залози ЦІНА    Хто проводить УЗД підшлункової залози у нашому центрі

Популярне