Корисні поради

Стентування

Стентування Івано-Франківськ Стентування Івано-Франківськ

коронарографіяСтентування коронарних артерій

Стентування коронарних артерій входить в число методів прямої реваскуляризації міокарда і здійснюється за допомогою відновлення адекватного просвіту звужених судин зсередини за допомогою спеціальних пристосувань - стентів. Останні являють собою металеві каркаси (маленькі металеві трубочки) з ажурною, сітчастою будовою стінки. Основним матеріалом для їх виготовлення на сьогоднішній день служить нержавіюча сталь.

Стенти розташовуються на балонах, що дозволяє їм в нерозкритому стані мати зовсім невеликі розміри, а після роздування балона всередині коронарної артерії розширюватися, залишаючись в такому положенні назавжди. В даний час в інтервенційній кардіології застосовують найрізноманітніші моделі стентів, що відрізняються один від одного певними конструктивними особливостями. Всі вони абсолютно сумісні з органами і тканинами людини, мають гнучку структуру і досить пружні, щоб забезпечувати підтримку стінки артерії. До того ж, всі вони виготовляються з рентгеноконтрастних матеріалів, що є обов'язковою умовою для подальшого контролю їх стану.

Останнім часом з метою запобігання рестенозу фахівці стали активно застосовувати стенти з лікарським покриттям, з яких після імплантації протягом декількох тижнів вивільняється фармакологічний препарат, що попереджає надмірне зростання внутрішньої оболонки артерії і збільшення атеросклеротичної бляшки. З урахуванням сучасних можливостей успішні результати стентування спостерігаються у 95% хворих. Доцільність проведення даної операції і вибір конкретного типу стента визначається лікарем-кардіохірургом на підставі діагностичних даних, отриманих в ході попереднього обстеження пацієнта.

Стентування показано особам зі стенозом коронарної артерії, як уперше виявленим, так і повторним (тобто з рестенозом) після проведеного раніше ендоваскулярного втручання за умови, що діаметр ураженої судини перевищує три міліметри. Також такому лікуванню підлягають випадки гострої або загрозливої оклюзії при коронарному втручанні, стенотичні звуження венозних шунтів після попереднього аортокоронарного шунтування, а також хворі з гострим інфарктом міокарда.

Стентування може бути як плановими, так і екстреним. Проводиться воно під контролем рентгенографічного обладнання, під місцевою анестезією, через прокол шкіри на зап'ясті, передпліччі або на стегні, без необхідності застосування великих розрізів, наркозу і підключення до апарату штучного кровообігу. Дане втручання не вимагає дотримання суворого постільного режиму і досить добре переноситься хворими.

В ході втручання стент, закріплений на балонному катетері, вводять в артерію і просувають безпосередньо до місця звуження судини. Потім балончик під великим тиском роздмухують, і стент розкривається. Правильність установки стента контролюють на екрані монітора.

Стентування ЦІНА    Хто проводить стентування у нашому центрі