Корисні поради

Коронарографія Івано-Франківськ

Коронарографія Івано-Франківськ Коронарографія Івано-Франківськ

коронарографія Івано-ФранківскКоронарографія, коронарографія серця, що таке коронарографія.

Коронарографія - рентгеноконтрастний метод дослідження артерій серця, що дозволяє максимально точно і достовірно визначити характер, локалізацію, протяжність і ступінь звуження (стенозу, оклюзії) коронарної артерії. На сьогоднішній день він визнаний «золотим стандартом» діагностики ішемічної хвороби серця, дозволяючи вирішити питання про вибір подальшого лікування таких пацієнтів і встановити обсяг втручань при наявності до нього показань.

Коронарографію призначають у випадках, коли за даними клінічного та виконаного неінвазивного обстеження є високий ризик розвитку ускладнень (в тому числі і при перебігу ішемічної хвороби серця) або тоді, коли медикаментозне лікування атеросклеротичного ураження вінцевих судин виявилося неефективним.

коронарографія цінаТакож коронарографія виконується при нестабільній стенокардії, яка не піддається лікарській корекції, що виникла у хворого з інфарктом міокарда в минулому і що супроводжується порушенням функції лівого шлуночка серця, артеріальної гіпотонії або набряком легенів; при неможливості встановити ступінь ризику ускладнень за допомогою неінвазивних методів обстеження і в ході планування операції на відкритому серці (кардіохірургічні втручання за типом протезування клапанів, корекції вроджених вад серця і т. п.) у пацієнтів старше тридцяти п'яти років.

Залежно від конкретної ситуації, коронарографія може проводитися в плановому або в екстреному порядку. Попередньо лікар направляє пацієнта на ряд обстежень, до переліку яких входить загальний аналіз крові, визначення її групи та резус-приналежності, проби на віруси гепатитів В і С, ВІЛ, реакція Вассермана, електрокардіографія і УЗД серця (ехокардіографія). Якщо є необхідність, крім цього, призначаються додаткові діагностичні процедури та консультації суміжних фахівців.

коронарографія серцяПеред проведенням коронарографії, пацієнтові пояснюється її суть, і висвітлюються можливі результати і побічні ефекти (ускладнення). Процедура виконується як в амбулаторних умовах, так і в умовах кардіохірургічного стаціонару. В ході її проведення хворий весь час знаходиться в свідомості. Під місцевим знеболенням лікар через стегнову артерію встановлює спеціальний катетер, який просуває по кровоносному руслу в верхню частину аорти і далі в просвіт вінцевих судин, що живлять серце. Іноді катетер вводять через артерію передпліччя, що дозволяє скоротити терміни спостереження після виконання коронарографії.

В катетер пускають рентгеноконтрастну речовину, яка з потоком крові розноситься по всіх коронарних судинах. Весь процес фіксують за допомогою спеціального апарату - ангіографа. Спочатку результати відображаються на моніторі, а потім поміщаються в цифровий архів.

По завершенні дослідження хворому демонструють і пояснюють цей запис і дають рекомендації щодо подальшої тактики лікування. При наявності показань, після узгодження з пацієнтом, одночасно може здійснюватися і лікування з використанням ендоваскулярної техніки - балонна дилатація і / або стентування. В кінці пацієнт отримує на руки письмовий висновок фахівця і запис своєї коронарографії на диску.

Коронарографія ЦІНА    Хто проводить коронарографію у нашому центрі