Корисні поради

Кардіостимулятор

Кардіостимулятор Кардіостимулятор

кардіостимулятор

Кардіостимулятори, встановлення кардіостимулятора і вартість операції

Цей пристрій дозволить стежити за станом Вашого серця після встановлення кардіостимулятора. Ви робите дослідження і через 30 секунд отримуєте автоматичний висновок про стан свого серця. При необхідності можна відправити дослідження на контроль нашому лікарю.

Що таке кардіостимулятор?

На жаль, з плином часу людина молодше не стає. З кожним роком з'являються і через якийсь період часу проявляються різні захворювання. З кожним прожитим роком кожна людина починає відзначати появу тих чи інших скарг: там захворів шлунок, тут «стрельнуло» в коліні, тут «заклинило» спину. Але найчастіше, що і викликає тривогу у пацієнта, це, напевно, поява болю в серці, або відчуття нормальної його роботи. При цьому, будь-яких спеціальних методів дослідження не потрібно. Люди самі відзначають ці порушення, і характеризують як «перебої в серці», можливо звідси і пішов вислів «серце барахлить». В даний час, завдяки розвитку медицини, стало можливим вивчення механізмів цих порушень і відповідне лікування. Одним з варіантів корекції цих порушень і можливості відновлення втраченої функції, є установка електрокардіостимулятора (ЕКС).

Сучасний прилад являє собою складний пристрій в герметичному корпусі з особливого інертного медичного титанового сплаву з невеликим розмірами. У самому корпусі є батарейка і мікропроцесорний блок. Сучасні стимулятори орієнтуються на власну електричну діяльність серця, при уповільненні, порушення скорочень або виникненні паузи, протягом запрограмованого часу, стимулятор починає генерувати електричний розряд для стимуляції скорочень міокарда. А при наявності нормального ритму виникнення імпульсів, кардіостимулятор не генерує ці імпульси. Це так звані стимулятори «на вимогу».

імплантація кардіостимулятора цінаВ даний час існує декілька типів кардіостимуляторів. Розрізняють однокамерні, двокамерні, трикамерні.

Однокамерні кардіостимулятори

У однокамерних кардіостимуляторів активний електрод розташований лише в одній камері серця - шлуночку і відбувається тільки його стимуляція. Передсердя при цьому скорочуються своїм заданим ритмом. Недоліком цього типу апаратів є стимуляція тільки «однієї камери» без урахування власної імпульсації і скорочень передсердь. У разі збігу скорочення передсердь і шлуночка відбувається порушення нормального струму крові в серце: міокард шлуночків сильніше передсердь і кров направляється назад з шлуночка в передсердя і приносять кров судини.

Двокамерні кардіостимулятори

У двокамерного стимулятора, на відміну від однокамерного, є два електроди - в передсерді і в шлуночку. Вплив при стимуляції відбувається на обидві ланки в прокачуванні крові через серце: передсердя і шлуночки. На відміну від однокамерних стимуляторів, в даному випадку відбуваються узгоджені скорочення - передсердь спочатку і тільки потім шлуночків, забезпечуючи правильний потік крові і повноцінне заповнення кровоносних судин як при здоровому серці.

Трикамерні кардіостимулятори

У трикамерних (останнє покоління стимуляторів) за рахунок встановлених електродів відбувається стимуляція в певній послідовності трьох відділів серця: передсердь, правого і лівого шлуночків, забезпечуючи фізіологічний рух крові по камерах серця.

Ціни на кардіостимулятори

Ціни на кардіостимулятори залежать від виробника, складності, строків їх виходу на ринок. Ви можете звернутися до нашого центру для більш детальної інформації.

Імпортні новітньої розробки кардіостимулятори будуть найбільш високої цінової категорії, вітчизняні і старіші версії, відповідно будуть коштувати менше.

Імплантація кардіостимулятора, вартість операції

У більшості випадків операція по установці кардіостимулятора відбувається під місцевою анестезією, триває в середньому близько 20-30 хв. Включає етап постановки електрода, який активно або пасивно фіксується до стінки серця, етап імплантації стимулятора під шкіру в підключичній області зліва, або під грудним м'язом з подальшим приєднанням електродів. Сучасні літієві батареї мають запас роботи до 6-14 років без заміни, за умови дотримання правил життя пацієнта з кардіостимулятором. Після чого проводиться програмування стимулятора.

Життя з кардіостимулятором

Імплантація кардіостимулятора повертає до колишнього життя, але, все ж, накладає певні обмеження і правила. Після імплантації необхідно через три місяці прийти на перший огляд, потім через півроку, потім один або два рази протягом року, за умови, якщо нічого не турбує. Необхідно буде здійснити дострокове відвідування свого лікаря, якщо знизився пульс, буде нижчим від запрограмованого, якщо часто стала мучити гикавка, відчуття електричних розрядів, якщо знову почалося запаморочення голови або пацієнт втратив свідомість, в області кардіостимулятора з'явилися ознаки запалення (біль, набряк, почервоніння).

Пацієнту з ЕКС необхідно уникати сильних електромагнітних джерел, хоча в 2011 році в США запатентували перший безпечний для МРТ кардіостимулятор. З огляду на те, що в даний час у пацієнтів встановлені ще старі моделі, то слід уникати на вулиці:

    ліній високовольтних електропередач;
    знаходиться поблизу телевізійних вишок і ретрансляторів;
    уникати впливу металодетекторів в аеропорту, вокзалах, магазинах;

У медичних установах необхідно мати документи, що підтверджують наявність ЕКС і протипоказано:

    магнітно-резонансна томографія;
    літотрипсія;
    УЗД з переміщенням датчика по корпусу стимулятора;
    фізіопроцедури: магнітотерапія, електролікування;
    не використовується монополярная електрокоагуляція, а біполярна обмежено;

Однак такі дослідження як УЗД, ЕХО-кардіографія поза прямого впливу на ЕКС абсолютно безпечні. Замінити МРТ можна рентгенівськими дослідженнями, в тому числі комп'ютерною томографією.

У побуті:

    стикатися з джерелами напруги (розетками та інші) рукою протилежної тій стороні, де знаходиться стимулятор;
    не вдаряти область, де розташований ЕКС і не зміщувати апарат під шкірою;
    мобільний телефон повинен знаходитися не менше 20-30 см в режимі очікування і під час розмови;
    аудіоплеєр повинен розташовуватися на протилежній стороні;
    використовуваний електроінструмент повинен бути надійно ізольований, а при необхідності заземлений;
    існує обмеження при роботі з перфоратором, електродрилем і газонокосаркою;
    робота із залученням грудних м'язів (косіння, пиляння і рубання дров) зі значним фізичним навантаженням повинна бути обмежена;

Разом з тим можна використовувати комп'ютер і подібні йому пристрої, в тому числі портативні. Після установки приладу необхідно протягом перших трьох місяців проведення відповідної реабілітаційної програми. Можна займатися спортом без фізичного перенапруження, наприклад, плаванням.

Всім пацієнтам з ЕКС необхідно регулярно проходити обстеження і, при показаннях, здійснюється перепрограмування стимулятора. Заміна ЕКС відбувається, якщо підійшов термін і при перевірці приладу визначається низький залишковий заряд батареї. Заміна ЕКС виконується під місцевим знеболенням. При необхідності замінюють електрод, в цьому випадку краще вже ставити біполярний - вони більш надійні і довговічні, вони більш фізіологічні зважаючи на можливість більш точного налаштування. Заміною ЕКС може послужити його поломка, запальні зміни в області ЕКС.

Імплантація кардіостимулятора ЦІНА    Хто проводить імплантацію кардіостимулятора у нашому центрі