Корисні поради

Протезування аорти

Протезування аорти Протезування аорти

протезування аорти

Протезування висхідного відділу аорти


Наш центр "Сімедгруп" пропонує весь спектр методів оперативного лікування захворювань аорти. Ось уже впродовж чотирьох років ми проводимо лікування пацієнтів з аневризмами аорти і хронічним розшаруванням грудної частини аорти, а також надання екстреної допомоги пацієнтам з гострим розшаруванням аорти або небезпечними для життя ушкодженнями аорти.

Оперативні методи лікування - хірургія аорти
     

Як правило, операції на аорті проводяться із застосуванням штучного кровообігу (апарат серце-легені), а в окремих випадках необхідним є навіть повна зупинка кровообігу. Кардіохірурги ставлять перед собою мету подальшої оптимізації стандартних операційних технологій, спрямовуючи зусилля на запобігання виникнення геміплегії після протезування грудного відділу аорти, вжиття заходів щодо захисту мозку при зупинці кровообігу за допомогою перфузії головного мозку і нейромоніторинга з метою запобігання церебральних ускладнень, а також на скорочення післяопераційного перебування в стаціонарі.

Однією з головних спеціалізацій клініки є хірургія аорти. Поряд з проведенням стандартних операцій по протезуванню аорти, в клініці регулярно проводяться реконструктивно-відновлювальні операції зі збереженням аортального клапана пацієнта. Завдяки відсутності необхідності в прийомі антикоагулянту синкумара після операції, даний метод особливо придатний для пацієнтів з синдромом Марфана і все частіше застосовується для пацієнтів з гострим розшаруванням висхідного відділу аорти. Крім того, названі операції оптимально підходять для молодих пацієнток, які бажають в майбутньому мати дитину.

Різні хірургічні методи протезування аорти і висхідного відділу аорти, що застосовуються при розшарування і аневризмах аорти

Імплантація аорти здійснюється з використанням або механічного, або біологічного протеза аортального клапана. При реконструктивно-відновних операціях зберігається «рідний» аортальний клапан.

Розробка нових, сприятливих хірургічних технологій покращує результати операцій, мета яких - забезпечення оптимальної якості життя пацієнта після операції. Імплантати нового типу (так звані гібридні протези), в яких стент для грудного відділу аорти скомбінований з традиційним протезом кровоносних судин, застосовуються для заміни висхідного відділу аорти, дуги аорти і низхідного відділу аорти. Завдяки цій технології багато пацієнтів зможуть обійтися без додаткової операції.

При лікуванні пацієнтів із захворюваннями аорти абсолютно необхідні забезпечення оптимальної якості операцій та науковий аналіз їх результатів.

Схематичне зображення ходу операції по імплантації гібридного протеза

протезування аорти

Гібридний протез складається частково з покритого стента, а частково з біологічного протеза. При наявності аневризми як дуги аорти, так і висхідного відділу аорти, здійснюється імплантація стента в відділ аорти і заміна дуги аорти (а при необхідності і висхідного відділу аорти) біологічним протезом. До біологічного протезу реімплантуються судини, що забезпечують кров'ю головний мозок і руки. Під час операції, яка проводиться із застосуванням апарату серце-легені в умовах зупинки кровообігу, постачання головного мозку кров'ю і киснем здійснюється через окремі катетери (на малюнку червоного кольору).

Протезування аорти ЦІНА    Хто проводить протезування аорти у нашому центрі