Корисні поради

МРТ молочних залоз

МРТ молочних залоз МРТ молочних залоз

МРТ грудей

МРТ молочних залоз

Що таке МРТ молочних залоз?
Магнітно-резонансна томографія молочних залоз являє собою неінвазивне дослідження, яке допомагає лікарям ставити діагноз захворювань і проводити їх лікування.

Використання потужних магнітних полів, високочастотних імпульсів і комп'ютерної системи, яка дозволяє отримати детальне зображення органів: м'яких тканин, кісток і практично всіх структур всередині тіла людини. Отримані знімки можна вивчати на моніторі комп'ютера, передавати в електронному вигляді, роздруковувати або копіювати на носії інформації. Іонізуюче (рентгенівське) випромінювання при МРТ не використовується.

Деталізовані зображення дозволяють лікарям прицільно оцінити стан різних органів і систем і виявити ті чи інші захворювання, які при використанні інших методів обстеження, наприклад, рентгенологічного, ультразвукового або комп'ютерної томографії, можуть бути невиразні. МРТ молочних залоз дозволяє отримати інформацію про захворювання, які при використанні інших методик візуалізації, таких як мамографія або УЗД, недоступна.

У яких областях застосовується МРТ молочних залоз?
МРТ молочних залоз не є заміною мамографії або ультразвукового дослідження, а скоріше доповнює дані методики в деяких важливих областях медицини, таких як:

Скринінг, тобто активне обстеження, жінок з групи високого ризику розвитку раку молочної залози.
МРТ є доцільним діагностичним інструментом при обстеженні жінок з групи високого ризику раку молочної залози, особливо на тлі обтяженого сімейного анамнезу. Обтяжений сімейний анамнез має на увазі розвиток раку молочної залози у матері або сестри пацієнтки у віці до 50 років. Також це можуть бути двоюрідні сестри або тітки, в тому числі родичі з раком яєчника. Сімейний анамнез пильно вивчається радіологом або лікуючим лікарем, який приймає рішення про необхідність використання МРТ з метою скринінгу.
Визначення стадії раку молочної залози після постановки даного діагнозу.

МРТ молочних залоз після встановлення діагнозу раку проводиться з наступними цілями:
Визначення розміру пухлини і її поширення.
Виявлення інших вогнищ раку в тій же молочній залозі.
Виявлення збільшених лімфатичних вузлів пахової області, що може служити ознакою поширення на них злоякісної пухлини.

Подальше обстеження патологічних утворень, погано помітних на мамограмі.
У деяких випадках патологічні утворення, виявлені при мамографії, на додаткових рентгенівських знімках або при УЗД оцінити важко. У подібних рідкісних випадках використовується МРТ, що дозволяє точно сказати про необхідність проведення біопсії або можливості звичайного динамічного спостереження.

Оцінка стану тканин після проведеної раніше лампектомії з приводу раку молочної залози.
При виявленні будь-яких змін в області проведеної лампектомії (за даними мамографії або об'єктивного огляду) лікар призначає МРТ, що дозволить відрізнити природне дозрівання тканин рубця і рецидив раку.

Спостереження за пацієнтками, які отримували хіміотерапію.
У деяких випадках перед хірургічним лікуванням раку молочної залози призначається хіміотерапія. У таких ситуаціях МРТ дозволяє оцінити ефективність проведеної хіміотерапії та скорочення обсягу пухлини, яку належить далі видалити хірургічно.
Оцінка стану імплантатів молочної залози.
МРТ є найкращим способом діагностики розриву силіконового імплантату молочної залози.

Обмеження МРТ молочних залоз
Забезпечити отримання високоякісних знімків дозволяє лише абсолютно нерухоме положення пацієнтки під час дослідження і, при необхідності, затримка дихання в момент зняття зображення. Тривога, сильний страх або біль можуть перешкодити пацієнтці лежати спокійно під час процедури.

Адекватно розміститися в традиційному МРТ-сканері буває складно огрядним пацієнткам.

Незважаючи на відсутність доказів шкоди МРТ для плоду, що розвивається, вагітним жінкам проведення дослідження, як правило, не рекомендується, за винятком випадків медичної необхідності.

У деяких випадках доброякісні (неракові) освіти захоплюють контрастний матеріал, що виглядає як яскраві плями на знімку. Зазвичай в подібних ситуаціях радіолог може розмежувати між собою доброякісну і злоякісну тканину. Однак таке можливо не завжди, що вимагає УЗД або біопсії підозрілої ділянки. Якщо додаткове дослідження показує відсутність раку, то результат МРТ розглядається як помилково-позитивний.

Також прочитайте інформацію про згоду пацієнта на обстеження.

Повідомляємо, що для проходження в нашому центрі МРТ, бажано мати з собою направлення від лікаря.

МРТ молочних залоз ЦІНА    Хто проводить МРТ у нашому центрі