Корисні поради

МРТ серця

МРТ серця МРТ серця

мрт серця

МРТ серця з контрастом

Магнітно-резонансна томографія серця є неінвазивним медичним діагностичним методом, який допомагає лікарям діагностувати і надалі лікувати різні захворювання серця.

Показання для МРТ СЕРЦЯ

Необхідність оцінки анатомії і функції шлуночків серця, клапанів, великих судин і оточуючих структур, таких як перикард.
Діагностика різних захворювань серця або судин, таких як пухлини, інфекції і запальні захворювання.
Виявлення та оцінка наслідків захворювань коронарних артерій, порушень кровотоку до міокарда або наявність рубцевої тканини після перенесеного інфаркту.
Планування лікування пацієнтів із серцево-судинними захворюваннями.
Динамічне спостереження за пацієнтом.
Діагностика аномалій розвитку серця і судин особливо при вроджених вадах серця.

ВИКОРИСТАННЯ МРТ СЕРЦЯ ДОЗВОЛЯЄ:

Вивчити розмір шлуночків і товщину стінки міокарда.
Ступінь пошкодження міокарда і порушення здатності міокарда внаслідок інфаркту або іншого захворювання серця (наприклад, міокардиту).
Виявити накопичення атеросклеротичних бляшок або стеноз в кровоносних судинах.
Оцінити результати відновлення пацієнта після лікування.
Оцінити серцеву анатомію, насосну функцію, функцію клапанів серця і судинний кровообіг до і після хірургічної корекції вродженої серцево-судинної патології у дітей і дорослих.

ПІДГОТОВКА ДО МРТ СЕРЦЯ

Пацієнт може використовувати спеціальний одноразовий одяг або перебувати під час процедури в своєму одязі, якщо вона вільна і не має металевої фурнітури. Прийом їжі при проведенні МРТ серця не регламентується, але краще утриматися від прийому їжі за кілька годин до дослідження, якщо планується проведення дослідження з контрастом. Якщо планується введення контрасту, то рентгенлаборанту МРТ необхідна інформація про наявність алергії на контрастну речовину або бронхіальну астми.

ПРОЦЕДУРА ВИКОНАННЯ МРТ СЕРЦЯ
Традиційний апарат МРТ (закритого типу) являє собою велику циліндричну трубку оточену магнітом. Пацієнт під час дослідження лежить на рухомому столі, який рухається в центр магніту. Існують також МРТ апарати відкритого типу, де магніт в повному обсязі оточує пацієнта, а відкритий з боків. Дослідження на апаратах відкритого типу (а вони переважно з низькою підлогою) корисні для дослідження пацієнтів з клаустрофобію або з великою вагою. Останнім часом з'явилися апарати відкритого типу з високим полем (1 і більше Тесла), які дозволяють отримати якісне зображення, на відміну від основних моделей відкритих МРТ, де магнітне поле низьке і зображення менш якісне. При виконанні МРТ серця проводиться установка котушки на грудну клітку. Можливо, установка електродів для зняття ЕКГ для того, щоб синхронізувати зображення з биттям серця. Чоловікам, можливо, доведеться в такому випадку поголити груди для того, щоб електроди ЕКГ трималися краще. Крім того, може бути встановлений дихальний пояс навколо верхньої частини живота, пристрій, який допомагає стежити за диханням, так як для якісного зображення необхідно враховувати будь-які рухи грудної клітки. Під час МРТ серця буде контролюватися також биття серця і пацієнту протягом дослідження буде запропоновано затримати дихання на короткі проміжки часу, поки записуються зображення. Під час процедури пацієнт повинен лежати нерухомо протягом певного часу (в середньому 25-30 хвилин). При дослідженні з контрастом тривалість дослідження буде більше. Процедура МРТ абсолютно безболісна і, тим не менш, деякі пацієнти можуть відчувати почуття тепла в області, де проводиться дослідження, що є нормальною реакцією тканин на магнітне поле. Як правило, пацієнт знаходиться один в апараті МРТ під час дослідження, але між лікарем рентгенологом і пацієнтом є двосторонній аудіо зв'язок і лікар бачить пацієнта. Після проходження процедури МРТ пацієнту не потрібно час на адаптацію.

ПЕРЕВАГИ І РИЗИКИ

ПЕРЕВАГИ
МРТ є неінвазивний методом візуалізації, який не ставить під організм впливу іонізуючого випромінювання
МРТ зображення серця при деяких станах більш інформативні, ніж інші методи візуалізації. Ця перевага робить МРТ безцінним інструментом в ранній діагностиці та оцінці певних видів серцевої патології, особливо пов'язаних з серцевим м'язом (міокардом).
МРТ виявився цінним методом у діагностиці широкого спектру захворювань, включаючи серцево-судинні аномалії (наприклад, вроджені вади серця), функціональні порушення (наприклад, порушення роботи клапанів), пухлини, стану, пов'язані з ішемічною хворобою серця і кардіоміопатії.
МРТ може використовуватися протягом певних інтервенційних процедур, таких як введення катетера для проведення процедури абляції, для лікування порушень ритму, в тому числі фібриляції передсердь. Використання МРТ може істотно скоротити час, необхідний для виконання цих процедур, в результаті більшої точності візуалізації.
МРТ дозволяє діагностувати аномалії, які можуть бути не видно з-за кісток за допомогою інших методів візуалізації.
Контрастний матеріал, який використовується при МРТ дослідженні, набагато рідше, викликає алергічну реакцію, ніж контрастні матеріали на основі йоду, які використовуються при рентгенографії або КТ.
МРТ серця дозволяє провести оцінку структури і функції серця і магістральних судин без ризику опромінення, який може виникати при використанні інших методів візуалізації.

РИЗИКИ
МРТ не представляє практично ніякої небезпеки для звичайного пацієнта, коли дотримуються відповідні правила техніки безпеки.
Незважаючи на те, сильне магнітне поле не є шкідливим саме по собі, імплантовані медичні пристрої, які містять метал, можуть зіпсуватися чи працювати не коректно.
Існує дуже невеликий ризик алергічної реакції, якщо вводиться контрастна речовина. Такі реакції зазвичай помірні і легко переносяться за допомогою ліків.
Нефрогенний системний фіброз в даний час є єдиним серйозним ускладненням МРТ дослідження з контрастом і пов'язаний з введенням високих доз пацієнтам з поганою функції нирок. Ретельне обстеження функції нирок до введення контрасту зводить до мінімуму ризик цього дуже рідкісного, але серйозного ускладнення.
Виробники внутрішньовенного контрасту не рекомендують годуючим матерям прикладати до грудей дитину протягом 24-48 годин після проведення МРТ з контрастом.

Висока якість зображення може бути отримано, тільки якщо пацієнт знаходиться в нерухомому стані під час проведення МРТ.

Також прочитайте інформацію про згоду пацієнта на обстеження.

Повідомляємо, що для проходження в нашому центрі МРТ, бажано мати з собою направлення від лікаря.

МРТ серця ЦІНА    Хто проводить МРТ у нашому центрі

Детальніше в цій категорії: « МРТ нирок Аортокоронарне шунтування »