Корисні поради

МРТ органів черевної порожнини

МРТ органів черевної порожнини

МРТ живота, МРТ органів черевної порожнини

На сьогоднішній день існує маса візуалізуючих методів дослідження органів черевної порожнини. У їх числі і рентгенографія, і ультразвукове дослідження, і комп'ютерна томографія. МРТ дозволяє отримувати зображення зрізів м'яких тканин і органів в 3-х різних площинах.

МРТ органів черевної порожнини - це інформативний метод діагностики для даного анатомічного регіону. МРТ дозволяє візуалізувати паренхіматозні органи черевної порожнини, судини і лімфовузли, дати оцінку їх стану, форми і розмір, максимально точно визначити характер, локалізацію та поширеність патологічного процесу, а також його взаємозв'язок з сусідніми органами.

Таким чином, результати МРТ-дослідження черевної порожнини і МРТ черевного простору дозволяють працювати на випередження: не чекаючи ускладнень хвороби, що розвивається, приступати до лікування, не допускаючи небажаних наслідків. Наприклад, МРТ черевної порожнини після проведеного лікування пухлинних захворювань (хірургічного, хіміотерапевтичного, променевого) дозволяє відстежувати зміни розмірів пухлини, своєчасно виявляти нові вогнища і метастази.

При оцінці і трактуванні даних МРТ органів черевної порожнини враховують результати всіх попередньо проведених візуалізуючих методів досліджень (рентгенологічного, ультразвукового, даних комп'ютерної томографії). Фахівці радять принести з собою знімок потрібного органу, отриманий при дослідженні, навіть якщо не було знайдено патології.

Основні показання для проведення МРТ органів черевної порожнини

вроджені аномалії і вади розвитку органів, травматичні ушкодження органів, виявлення неметалічних чужорідних тіл, порушення кровообігу в паренхіматозних органах (транзиторні ішемічні порушення, інфаркти), запальні процеси і інфільтрати в черевній порожнині різної етіології, в тому числі і після оперативних втручань, спайкові і рубцеві процеси, абсцеси, підозра на первинне або вторинне пухлинне ураження, жирова дистрофія, цироз печінки,  і т. д., виявлення метастатичних і інших уражень лімфатичної системи, дифузні ураження паренхіматозних органів, циротичні процеси, гіпертензія, гострі і хронічні панкреатити.

Слід зауважити, що для виявлення каменів у нирках або сечоводах, метод не має діагностичної цінності! Камені є відкладеннями солей кальцію і не візуалізуються при МРТ-дослідженні, так як не містять в своєму складі рідини.

Магнітно-резонансна томографія органів черевної порожнини проводиться тільки на так званих високопольних томографах (апарати МРТ потужністю від 1Тесла і вище). Якщо для проведення даного дослідження в вітчизняних або старих апаратах МРТ доводилося постійно затримувати дихання (близько 20 секунд на 1 імпульсну послідовність), то сьогодні наші сучасні апарати можуть здійснювати синхронізацію з диханням клієнта. У будь-якому випадку при проведенні досліджень МРТ органів черевної порожнини, Ваше головне завдання - зберігати нерухомість протягом всього дослідження (його тривалість зазвичай становить 20-30 хв). Від цього залежить якість зображень.

Також прочитайте інформацію про згоду пацієнта на обстеження.

Повідомляємо, що для проходження в нашому центрі МРТ, бажано мати з собою направлення від лікаря.

МРТ живота ЦІНА    Хто проводить МРТ у нашому центрі

Детальніше в цій категорії: « МРТ спини МРТ мошонки та яєчок »