Корисні поради

МРТ спини

МРТ спини

МРТ хребта та спинного мозку

Деталізовані зображення знімку після обстеження МРТ дозволяють лікарям прицільно оцінити стан різних органів і систем і виявити ті чи інші захворювання, які при використанні інших методів обстеження, наприклад, рентгенологічного, ультразвукового або комп'ютерної томографії, можуть бути невиразні. При МРТ хребта лікар може побачити анатомічну будову хребців, з яких хребет складається, а також міжхребцевих дисків, спинного мозку і просторів між хребцями, де проходять нервові пучки. У сучасній клінічній практиці МРТ є найбільш доцільним методом обстеження хребта.

У яких областях застосовується МРТ хребта? МРТ хребта застосовується в наступних випадках: Оцінка анатомічної будови хребта. Візуалізація варіантів анатомічної будови і патологічної зміни тканини хребта. Планування хірургічних операцій на хребті, таких як декомпресія при здавленні нерва або спонділодез. Відстеження змін стану хребта, наприклад, рубцювання або інфекції, після перенесеної операції. Контроль при введенні стероїдних препаратів з метою знеболювання. Оцінка стану міжхребцевих дисків і суглобів: дегенерація, грижі. Діагностика здавлення і запалення нервів. Визначення можливої ​​причини болю в спині, наприклад, компресійного перелому хребта. Відображення пухлин або інфекційних процесів, які виникають в хребті або поширюються на нього.

Як потрібно підготуватися до дослідження? На час дослідження медична сестра може попросити пацієнта надягнути спеціальну сорочку. Якщо власний одяг пацієнта вільний, зручний і не має металевих елементів, то дозволяється перебувати і в ньому. Як правило, пацієнтові дозволяється дотримуватися звичного розпорядку дня і приймати їжу і лікарські препарати в установленому порядку, якщо тільки лікар не скаже протилежне. Оскільки проведення МРТ може вимагати введення в кровотік контрастного матеріалу, то лікар-радіолог або медична сестра завжди запитує пацієнта про наявність будь-якої алергії, в тому числі на йод або контрастні матеріали для рентгенологічного дослідження, ліки, їжу або фактори навколишнього середовища, а також про наявність бронхіальної астми. Проте, зазвичай при МРТ використовується такий контрастний матеріал, який не містить йоду, і рідше викликає які-небудь побічні або алергічні реакції. Крім цього, лікарям необхідно знати про будь-які захворювання, якими страждає пацієнт, а також про нещодавно перенесені операції. Деякі захворювання, такі як важкі хвороби нирок, виключають використання контрасту при МРТ. При наявності ниркової патології перед МРТ-дослідженням необхідно здати аналіз крові, який дозволить оцінити роботу нирок.

Жінка завжди повинна попереджати лікаря-радіолога про можливість вагітності. МРТ використовується для обстеження пацієнтів з 1980-х рр. ХХ століття, причому будь-які повідомлення про негативний вплив на організм вагітних жінок або їхніх дітей відсутні. Проте, в ході дослідження тіло жінки разом із плодом знаходиться всередині сильного магніту. Тому МРТ вагітним жінкам слід проводити тільки в тих випадках, коли можлива користь від дослідження переважує можливі ризики. Крім цього, вагітним протипоказано введення контрастного матеріалу.

При наявності клаустрофобії (боязні замкнутого простору) або сильної тривоги пацієнт може попросити у лікаря легкий заспокійливий препарат перед дослідженням. Проведення МРТ дитині, особливо маленького віку, вимагає седації, тобто введення заспокійливих препаратів, що забезпечує нерухомість під час процедури. Потреба в заспокійливих препаратах обумовлена ​​віком дитини і типом призначеного дослідження. Під час дослідження поряд з радіологом повинен знаходитися лікар або медична сестра, які відповідають за використання седативних засобів, що дозволяє переконатися в безпеці дитини. Перед процедурою лікар повинен надати батькам докладну інструкцію з підготовки дитини до введення седативних препаратів або наркозу.

Всі ювелірні вироби та інші прикраси бажано залишити вдома або зняти перед дослідженням. Знаходження металевих і електронних об'єктів в процедурному кабінеті не допускається, оскільки вони можуть вплинути на роботу магніту. До подібних об'єктів належать: Ювелірні вироби, годинники, кредитні картки і слухові апарати, які можуть отримати пошкодження під час дослідження. Шпильки, шпильки для волосся, металеві запальнички і подібні їм металеві предмети, які викликають деформацію МР-зображення. Знімні зубні протези. Ручки, складні ножі і окуляри. Пірсинг.

У більшості випадків проведення МРТ для пацієнтів, в організмі яких знаходяться металеві імплантати, безпечно, за винятком окремих їх видів. Проходити МРТ або перебувати в зоні проведення дослідження, за винятком випадків спеціального дозволу з боку радіолога або технолога, обізнаного про наявність імплантату, заборонено особам з наступними пристроями: вбудований кардіостимулятор кохлеарний імплантат. Деякі види кліпс, які використовуються при аневризмах головного мозку. Деякі види металевих пристроїв (стентів), які встановлюються всередині судин. Про наявність медичних або електронних приладів в організмі обов'язково потрібно повідомити радіолога, оскільки ці пристрої можуть вплинути на хід дослідження і несуть ризик, який залежить від їх типу і сили магніту. До прикладів таких приладів відносяться, але не обмежені ними: Штучні клапани серця, встановлені порти для введення лікарських препаратів, встановлені електронні пристрої, в тому числі водій серцевого ритму, протези кінцівок або металеві ендопротези суглобів, встановлений нейростимулятор, металеві пластинки, гвинти, штифти, стенти або хірургічні дужки.

В цілому, металеві об'єкти, які використовуються в ортопедичній хірургії, ніякого ризику при проведенні МРТ не несуть. Проте, нещодавно проведене ендопротезування будь-якого суглоба може зажадати інше дослідження. Якщо лікар сумнівається в присутності металевих об'єктів в організмі пацієнта, то можливе проведення діагностичної рентгенографії. Рентгенологічне дослідження перед МРТ також потрібно всім пацієнтам з металевими об'єктами в тих чи інших частинах тіла або органах. Важливо повідомити радіолога або технолога про наявність куль, шрапнелі або інших металевих елементів, які могли потрапити в організм в результаті нещасного випадку. Барвники, що використовуються для нанесення татуювань, можуть містити залізо і нагріваються під час МРТ. На пломби і брекети магнітне поле впливу зазвичай не надає, але дані елементи можуть спотворювати зображення при МРТ голови і обличчя, тому про них завжди необхідно повідомити лікаря.

Також прочитайте інформацію про згоду пацієнта на обстеження.

Повідомляємо, що для проходження в нашому центрі МРТ, бажано мати з собою направлення від лікаря.

Нагадуємо, що у Клінічному лікувально-діагностичному центрі «Сімедгруп» використовують сучасне якісне медичне обладнання та оснащення, що дозволяє проводити діагностику і лікування на високому рівні, як виглядають ці прилади можна побачити тут http://www.biors.ru/.

МРТ спини ЦІНА    Хто проводить МРТ у нашому центрі

Прокоментувати:

Переконайтесь що ви заповнили усі поля, відмічені зірочкою (*). HTML код не допускається