Корисні поради

МРТ головного мозку

МРТ голови МРТ голови

МРТ головного мозку і судин

МРТ головного мозку, ціна
Важливість МРТ для діагностики патології головного мозку

МРТ дозволяє виявити патологію органу, уточнити правильний діагноз. Якщо врахувати, що діагноз - це ключова ланка в лікувальному процесі, то МРТ на сьогодні є незамінним в медицині. Для лікування пацієнта доктор повинен розуміти суть захворювання, бачити зміни в огранах. На сьогодні одним з найбільш інформативних методів медичної діагностики є магнітно-резонансна томографія (МРТ).

Коли необхідно проводити МРТ головного мозку:

    головні болі;
    запаморочення;
    шум, свист у вухах;
    непритомні стани;
    підозра на порушення мозкового кровообігу (інсульт);
    слабкість в кінцівках (в ногах або руках, оніміння кінцівок, втрата свідомості, порушення мови, розлад сну, тремор та ін.);
    зміна поведінки;
    прогресуючі зниження пам'яті;
    порушення ритму серця;
    підвищений артеріальний тиск;
    порушення координації рухів;
    слабкість в кінцівках, порушення чутливості;
    судомні напади;
    зниження пам'яті, дезорієнтація;
    порушення зору;
    деякі види патології зору;
    вегето-судинна дистонія;
    хронічна втома;
    психічні розлади, прогресуюче зниження інтелекту;
    багато інших симптомів і скарги;

При необхідності роблять МРТ обстеження з контрастним підсиленням, що дозволяє уточнити обсяг і характер ураження.

Які області голови можна обстежити за допомогою МРТ:

    МРТ головного мозку
    МРТ ангіореконструкцію судин головного мозку (МРТ ангіографія),
    МРТ гіпофіза,
    МРТ орбіт
    МРТ мостомозжечковому області
    МРТ пірамідки скроневої кістки
    Та ін.

МРТ головного мозку

Метод МРТ, як самостійний, так і в комплексі з іншими методами обстеження, вкрай ефективний, безпечний, нетривалий і дозволяє вирішувати складні клінічні задачі.

Знахідками при МРТ головного мозку можуть бути:
Пухлина, запалення, демієлінізація (втрата мієлінової оболонки відростками нервових клітин), порушення мозкового кровообігу (інсульт), патологія будови артерій головного мозку, старіння мозкової тканини, пороки або варіанти розвитку судин, аневризми (патологічні розширення судин, які можуть лопнути і викликати крововилив в мозок) і багато іншого. Практично переважна частина захворювань головного мозку візуалізується за допомогою МРТ. До МРТ діагностики вдаються також для уточнення результатів досліджень отриманих іншими методами (КТ, УЗД) або для динамічного спостереження за перебігом захворювань. МРТ часто проводять з профілактичною метою при наявності і навіть при відсутності скарг.

Важливо! Направляючи на МРТ, доктор повинен вказати Ваші особисті дані, попередній діагноз і зону обстеження. Для цього повинен бути зібраний анамнез, проведено аналіз скарг, проведений неврологічний огляд та інші проби. Цей етап обстеження хворого дозволяє встановити попередній діагноз, припускаючи ураження тієї чи іншої структури головного мозку. Для підтвердження та уточнення діагнозу проводять МРТ головного мозку.

Зворотна послідовність (спочатку МРТ, а потім - огляд), як правило, подовжує і ускладнює процес діагностики. Наприклад, пацієнт скаржиться на головний біль і чув, що вона виникає через грижі диска. Якщо він самостійно вирішує провести МРТ шийного відділу хребта, в той час, як докторові потрібні МРТ головного мозку та МРТ реконструкції судин голови.

Важливо! Спочатку огляд доктора, а потім - МРТ.

Для чого проводять МРТ головного мозку і МРТ судин головного мозку.
На МРТ видно тканину головного мозку. Є спеціальні програми, які дозволяють визначити різні характеристики мозкової тканини. Можна досліджувати судини, їх хід, наявність звужень, неправильний розвиток судин, вроджені і набуті аномалії розташування судин. Видно судинні зміни в головному мозку, які можна диференціювати з локальними запальними процесами. За допомогою МРТ можливо визначити запальні захворювання у вусі, в гайморових (гайморит) та інших пазухах лицьового черепа, що може провокувати, наприклад, головні болі. Така інформація вкрай важлива для доктора. На її підставі лікуючий лікар зможе сформулювати або уточнити діагноз і прописати оптимальне лікування.

Чим ризикує пацієнт, якщо відмовляється від МРТ обстеження, яке йому призначив доктор.
Доктор направляє на МРТ тільки з однією метою - встановити або уточнити діагноз. Коректний і точний діагноз - це ключ до ефективного лікування. Лікування без встановленого діагнозу неприпустимо і небезпечно для хворого. Нерідко в медичній практиці бувають випадки, коли після проведення МРТ кардинально змінювалася тактика лікування.

Приклад.
Навіть мінімальні симптоми або скарги, на які людина може не звертати уваги або намагається «перетерпіти», можуть бути ознаками грізних захворювань. Приміром, головний біль - один з основних симптомів проблем з боку головного мозку. Причиною головного болю можуть бути перевтома, стрес, перевантаження на роботі та навчанні ... Головний біль може бути наслідком патології шийного відділу хребта, запальних змін ЛОР органів, захворювань внутрішніх органів і т.д. Причиною головного болю можуть бути різні захворювання: пухлини головного мозку, аневризма судини, судинні розлади ... Своєчасна діагностика таких захворювань за допомогою МРТ може не тільки позбавити від інвалідності, але і в ряді випадків зберегти життя. Вирішити проблему допоможе МРТ головного мозку.
МРТ, як один з найбільш точних методів візуалізації, вкрай важливий для діагностики з метою подальшого ефективного лікування.

Також прочитайте інформацію про згоду пацієнта на обстеження.

Повідомляємо, що для проходження в нашому центрі МРТ Вам необхідно мати з собою направлення від лікаря. В іншому випадку Ви не зможете пройти це обстеження.

МРТ головного мозку і судин ЦІНА    Хто проводить МРТ у нашому центрі