Лабораторні дослідження

Підготовка до загального аналізу сечі

Не рекомендується вживати перед дослідженням (за 10-12 годин) алкоголь, гостру, солону їжу, а також харчові продукти, що змінюють колір сечі (наприклад: буряк, моркву…).

Напередодні здачі аналізу сечі необхідно утриматись від фізичних навантажень, прийому алкоголю, лягти спати в звичайний час.

Здавати аналіз не раніше ніж через 12 годин після останнього статевого контакту.
Жінкам не рекомендується робити аналіз сечі під час місячних (оптимально через 2 дні після їх закінчення).

В міру можливості варто виключити прийом сечогінних препаратів.

Перед збиранням сечі для аналізу, у дітей та дорослих, необхідно провести ретельний туалет зовнішніх статевих органів, але без використання антибактеріальних і дезінфікуючих засобів. Лежачих хворих попередньо підмивають слабким розчином           марганцевокислого калію (або його замінником).

 

Для  загального аналізу сечі підходить тільки ранкова сеча. Не можна збирати сечу   ввечері, тому що це відчутно знижує вірогідність результату.  Ранкова сеча більш   концентрована, і з нею вимиваються патологічні елементи, що зібралися в нирках і сечовивідних шляхах за ніч. Бажано, щоб попереднє сечовипускання було не пізніше, ніж у 2  год. ночі.

Ранком всю сечу збирають в сухий, чистий, пластиковий   одноразовий контейнер для сечі. Контейнер щільно закривають кришкою, підписують (прізвище, ім’я, по-батькові).

Доставляють сечу у лабораторію протягом 90 хвилин з моменту сечовиділення. Зібраний матеріал необхідно, по можливості, доставити в лабораторію в найкоротші терміни (при тривалому зберіганні в сечі випадають нехарактерні солі, що заважають точному опису осаду, а також можливе забруднення зразка сторонньоюбактеріальною    флорою. Бактерії, що знаходяться в сечі, починають виділяти аміак,     поглинати глюкозу, в результаті чого змінюється pH середовища. Крім того, жовчні   пігменти, що містяться в сечі, на світлі починають руйнуватися).

Виключенням є невідкладні стани.Пацієнти доставлені швидкою допомогою  не потребують  особливої підготовки. Катетер або пункція сечового міхура можуть бути використані тільки в крайніх випадках. З тривалого катетера, який довго  використовується, сечу для дослідження брати не можна!