КТ обстеження

Навіщо потрібна комп'ютерна томографія Коли застосовують КТ

Комп'ютерну томографію роблять в даний час все частіше і частіше. Комп'ютерна томографія - не вимагає оперативного втручання, безпечна і застосовується при багатьох захворюваннях.
 
За допомогою комп'ютерної томографії можна досліджувати практично будь-який орган - від мозку до кісток. Часто комп'ютерну томографію використовують для уточнення патологій, виявлених іншими методами. Наприклад, при гаймориті, часто спочатку роблять рентгенографію придаткових пазух носа, а потім для уточнення діагнозу - проводять комп'ютерну томографію. На відміну від звичайного рентгена, на якому найкраще видно кістки і повітроносні структури (легені), на КТ добре видно і м'які тканини (мозок, печінка, і т.д.), це дає можливість діагностувати хвороби на ранніх стадіях, наприклад, виявити пухлину поки вона ще невеликих розмірів і піддається хірургічному лікуванню.
 
З появою спіральних і мультиспіральних томографів комп'ютерна томографія судин застосовується в даний час все частіше. Як правило, потрібно внутрішньовенне введення контрастної речовини.