Коронарографія

 
 
 
 
 
коронарографія стентування івано-франківськ

 

КОРОНАРОГАФІЯ ІВАНО-ФРАНКІВСЬК У ПРИВАТНОМУ МЕДИЧНОМУ ЦЕНТРІ "СІМЕДГРУП"

Коронарографія - це рентгеноконтрастний спосіб обстеження, який дозволяє кваліфікувати простір і рівень звуження коронарних артерій. Коронарографія була впроваджена в практику в 60-ті роки минулого століття, і за 50 років використання показала себе надійною і дієвою на практиці. Отримана при коронарографії інформація важлива для вибору більш раціонального методу лікування ішемічних захворювань - коронарного стентування, операції аорто-коронарного шунтування або ж медикаментозного лікування.

Ціни на діагностику серця

Як відбувається коронарографія?

коронарографія івано-франківськКоронарографія - один з найефективніших способів дослідження судин серця, виконується в операційній за допомогою ангіографа. Попередньо ввечері необхідно утриматися від прийому їжі і рідини.

Дослідження проводять під місцевим знеболенням. Лікар-хірург виконує прокол променевої або стегнової артерії, через яку проводить тонкий катетер до серця. Через катетер вводиться контрастна речовина, що заповнює судини серця і дозволяє оцінити їх стан через спеціальну фотокамеру. Пацієнт перебуває у свідомості і повинен бути готовий на прохання лікаря порухатися, зробити глибокий вдих або затримати дихання для поліпшення якості зображення. Коли катетер проведений до коронарних артерій, ритм серцевих скорочень може сповільнитися або, навпаки, прискоритися. Це нормально і не варто турбуватися, тим більше, що лікар бачить ці зміни на екрані монітора.

При введенні контрастної речовини може з'явитися відчуття жару. Це звичайна реакція і вона швидко проходить. Після виконання коронарографії, залежно від отриманих результатів, лікар може відразу ж провести стентування для відновлення просвіту коронарної артерії для забезпечення нормального кровотоку.

Як відбувається стентування коронарних артерій?

коронарографія івано-франківськ

Якщо при коронарографії були виявлені звуження коронарних артерій, то дана процедура переходить у коронарне стентування. При коронарному стентуванні застосовується катетер з насадженим на нього стентом, який ведеться до звуженої коронарної артерії.

Стент це трубочка з нержавіючого металу з великою кількістю ячейок складної конструкції. При роздуванні, стент розширюється і втискається в стінку артерії, збільшуючи просвіт звуженої судини. Поставлений у місці стенозу, стент вважається механічною перешкодою для подальшого звуження просвіту артерії.

В залежності від довжини стенозу може знадобитися один або ж більше стентів. Балон може надуватися декілька разів для абсолютної переконаності у вірній установці стента. Потім балон здувається і видаляється. Стент залишається в місці стенозу назавжди. Процедура займає не більше години.

Для профілактики кровоточивості від місця проколу артерії рекомендовано дотримуватися постільного режиму (декілька годин або ж до ранку наступного дня). У зв'язку з тим, що контрастна речовина виводиться через сечовидільну систему, сечовипускання може бути частіше, ніж зазвичай.

Більшість хворих виписують через день після стентування. Після виписки потрібно дотримуватися всіх порад лікаря, застосовувати всі виписані для Вас ліки і спостерігатися у Вашого кардіолога.

коронарографія івано-франківськ

Що таке артеріографія та аортографія?

Артеріографія — це рентгенологічне дослідження артерії, засноване на введенні рентген-контрастної речовини. Артеріографія використовується в основному для виявлення місця розташування і величини атероми, переважно в коронарних артеріях (коронарна ангіографія) і артеріях нижніх кінцівок, а також для уточнення місця виникнення аневризм інтра-екстракраніальних судин. Проводиться при виникненні транзиторних ішемічних атак, інсультів.

Аортографія — метод рентгенологічного дослідження грудної або черевної аорти з використанням контрастних речовин, шляхом її катетеризації. Принцип дії даного обстеження — введення рентген-контрастної речовини, після чого здійснюється серія рентгенограм. Аортографія проводиться з метою визначення ступеня захворювання, а також локалізації патологічних ділянок. Таке обстеження суттєво допомагає при плануванні хірургічного лікування.

Для проведення вищевказаних методів лікування та дослідження в клінічному лікувально-діагностичному центрі "СІМЕДГРУП" використовують ангіографічну установку Artis Zee floor фірми Siemens. Апарат має потужну цифрову систему отримання та обробки зображень, яка може бути оптимізована для універсального, нейро або кардіоангіографії і забезпечує широкий спектр режимів роботи (з частотою від 0,5 до 60 кадрів / сек) з можливістю відтворення отриманої інформації в реальному часі. У цифрову систему ангіографа повністю інтегровано програмне забезпечення для побудови 3D зображень, у тому числі серця.

Система Artis Zee floor має програмне забезпечення для постпроцесингу, в т.ч. режими автоматичного або ручного вимірювання кутів і відстаней, аналізу функції лівого шлуночка та стенозів судин (в т.ч. коронарних артерій), підключення до госпітальних, радіологічних та кардіологічних комп'ютерних мереж у режимі online, а також широкі можливості архівації рентген-зображень, у т.ч. на CD, DVD і USB носії.

 

Коментарі  

#4 Іван Бойко 27.12.2017, 14:49
Щиро хочу подякувати кардіологу Курилець Ю. Т. за проведену коронарографію, яка пройшла безболісно і ефективно. Велике дякую!!!
Відповісти
#3 Яна 22.06.2015, 19:54
Дуже переживала з приводу майбутньої коронарографії, та ще й начиталася страшилок на форумах. Але робити було треба, тому шукала клініку найбільш сучасну. Обрала центр "Сімдегруп". Лікар мені дуже докладно розповів, як це буде, дав відомості про те, що можна, що ні, коли їсти, що пити. Під час процедури практично нічого не відчула, все могла бачити своїми очима, лікар пояснював мені в процесі, що і як. Виявилося, що все в моїй ситуації не так страшно, можна обійтися без втручань. Додому відпустили в той самий день, нічого незвичайного в моєму самопочутті не було. Вважаю, що не треба боятися цього дослідження - краще його зробити, якщо треба, ніж перебувати в незнанні.
Відповісти
#2 Иван 13.06.2015, 21:20
Точне і своєчасне обстеження, діагностика - запорука правильного діагнозу відповідно і лікування, що дуже важливо для подальшої реабілітації хворого. Метод порівняно новий, але теперішній світ з новими технологіями і лікувальна техніка також не стоїть на місці. Знаю багато людей які працють в цій сфері, оскільки сам лікар. Я сам зі Львова і займаюсь подібною практикою.
Відповісти
#1 Соломія 08.06.2015, 11:23
У нас в родині стала нагальна потреба зробити коронарографію нашому старенькому дідусю. Він вже 10 років страждав на болі в серці і інші прояви стенокардії, але останнім часом ситуація стала дуже загрозливою. Звернулись за цією послугою в клініку "Сімедгруп" і були вражені сучасною апаратурою і професійними якостями лікарів. А ще говорять, що у нас нема медицини! Тепер, отримавши результати коронарографії, готуємо нашого дідуся до наступного етапу лікування. Сподіваємося, що все буде добре!
Відповісти

Виконують

Лікар кардіолог

Курилець Юрій

Лікар кардіолог

Петровський Т.

Популярне