

КАРДІОЛОГІЯ ІВАНО-ФРАНКІВСЬК У ПРИВАТНОМУ МЕДИЧНОМУ ЦЕНТРІ "СІМЕДГРУП"
Функціональна діагностика — це набір методів, які використовуються для перевірки працездатності певної системи на основі вивчення її роботи (функціонування), що дозволяє встановити порушення функції органів та систем. Перед обстеженням функціонального стану серцево-судинної системи проводиться огляд пацієнта (визначення пульсу на магістральних судинах, вимірювання АТ), збір анамнезу, аналіз проведених раніше обстежень.
Електрокардіографія використовується також при проведенні дозованих навантажувальних проб, велоергометрії та досліджень із застосуванням бігової доріжки. Абсолютних протипоказань до електрокардіографії немає.
У клінічному лікувально-діагностичному центрі «СІМЕДГРУП» використовують дванадцятиканальний електрокардіограф Юнард 100, який дає можливість діагностувати порушення ритму і провідності, гіпертрофії, ішемічні хвороби серця.
Холтерівське моніторування електрокардіографії — є одним з найбільш поширених і доступних методів неінвазивної інструментальної діагностики аритмій і порушень провідності серця. Це тривала реєстрація ЕКГ в умовах повсякденної активності пацієнта з подальшим аналізом отриманих даних.
Дослідження в лікувально-діагностичному центрі «СІМЕДГРУП» проводиться за допомогою спеціального прибору – холтерівського монітору фірми Lifecard CF, який записує 3 канали ЕКГ на цифрову відео карту протягом тривалого часу (24-48 годин). Пацієнт веде повсякденний спосіб життя, відмічаючи в щоденнику події, характер діяльності, обставини, час виникнення неприємних відчуттів в ділянці серця, описує характер симптомів упродовж доби. Після закінчення запису ЕКГ прибор передає зібрані дані в персональний комп’ютер і лікар-кардіолог аналізує їх за допомогою спеціальної програми, пацієнт отримує заключення проведеного дослідження.
У протоколах результатів подається інформація про характеристики синусового ритму, кількісну та якісну оцінку виявлених порушень ритму і провідності, змін процесів реполяризації, взаємозв’язок виявлених подій та клінічної симптоматики.
Клінічні покази для проведення моніторування багаточисельні: оцінка симптомів, які можуть бути пов’язані з порушенням ритму і провідності. Оцінка ефективності лікування аритмій серця. Стратифікація ризику пацієнтів із структурними захворюваннями серця. Оцінка функції імплантованих пристроїв. Діагностика та оцінка ефективності лікування ішемії міокарда. Абсолютних протипоказань до проведення холтерівського моніторування немає.
Проби з фізичним навантаженням — поширений метод діагностики хворих з серцево-судиними захворюваннями.
Основними цілями проведення навантажувальних проб є: встановлення або уточнення діагнозу, проведення диференційної діагностики. Визначення функціонального стану сердцево-судинної системи, толерантності до фізичних та медикаментозних навантажень. Оптимізація схем медикаментозної та комбінованих (медикаментозна, хірургічна, дієтотерапія) лікувальних програм. Прогнозування подальшого перебігу захворювання. Розробка отимальних реабілітаційних програм.
Велоергометрія
Велоергометрія є однією з основних навантажувальних проб в кардіології. Це електрокардіографічне дослідження під час фізичного навантаження на спеціальному велосипеді. Умовами для проведення проб із фізичним навантаженням.
Підготовка пацієнта, яка включає: загальноклінічне обстеження з метою виявлення можливих протипоказань. Виконня антропометричних вимірів. «Класичне ЕКГ» – у 12 стандартних відведеннях у стані спокою. За необхідності включати пробу з гіпервентиляцією (15–20 вдохів за 20–30 с). Проведення ЕхоКГ: Кабінет кардіолога у лікувально-діагностичному центрі "СІМЕДГРУП", у якому проводяться проби з фізичним навантаженням забезпечений відповідною апаратурою, включаючи дефібрилятор, велоергометр фірми Kettler, апарат для проведення штучної вентеляції легень та інструменти для невідкладної допомоги, а також набір лікарських препаратів для невідкладної допомоги.
За 1,5 - 2 години до проведення навантажувальних тестів необхідно виключити прийом їжі; не слід проводити дослідження після стресових ситуацій і великих фізичних навантажень; безпосередньо дослідження проводиться після 15-ти хвилинного відпочинку; заздалегідь необхідно проконсультуватися з лікарем про прийом лікарських препаратів, про показання та протипоказання до навантажень. Під час проведення велоергометрії на тілі пацієнта закріплюються електроди. Пацієнту задається певне фізичне навантаження (крутити педалі велоєргометра), яке поступово збільшується. Одночасно фіксується ЕКГ і показники артеріального тиску. Пацієнта просять повідомляти під час тесту про появу втоми, больових відчуттів. Відбувається фіксація в динаміці показників артеріального тиску та ЕКГ відразу ж при припиненні навантаження і протягом 10 хвилин.
Показання для проведення велоергометрії: виявлення осіб із високим ризиком розвитку ішемічної хвороби серця (ІХС), а також виявлення безсимптомного перебігу хвороби у людей віком понад 40 років спеціальних професій (пілоти, шахтарі, водії, військові, водолази, пожежники). Нечітка, стерта клінічна картина захворювання, коли проба з дозованим фізичним навантаженням дає змогу виявити ознаки ішемії міокарда на ЕКГ,особливо при відсутності типового больового синдрому. Визначення функціонального классу стенокардії. Для визначення функціональних можливостей сердцево-судинної системи, толерантності до фізичних навантажень, і, відповідно, працездатності хворих. Оцінка працездатності особливо важлива у хворих, які перенесли інфаркт міокарда Оцінка ефективності, дієвості лікувально-профілактичних програм у кожному конкретному випадку.
ЦІНИ (ВАРТІСТЬ КОНСУЛЬТАТИВНИХ ПОСЛУГ КАРДІОЛОГА)
Консультація внутрішніх спеціалістів300,00 грн.
Повторна консультація внутрішніх спеціалістів200,00 грн.
Консультація іногородніх фахівців:
планові 8 000,00 грн.
екстрені 12 000,00 грн.
Консультація іноземних фахівців (планова) 150 000,00 грн.
ФУНКЦІОНАЛЬНІ ОБСТЕЖЕННЯ
ЕКГ-дослідження 150,00 грн.
Довготривале ЕКГ-дослідження – холтерівське моніторування (до 3 днів) 600,00 грн.
Довготривале ЕКГ-дослідження – холтерівське моніторування (до 5 днів) 1000,00 грн.
Довготривале ЕКГ-дослідження – холтерівське моніторування (повторне протягом місяця) 400,00 грн.
Велоергометрія (проба з дозованим фізичним навантаженням) 500,00 грн.
Коментарі