Діагностика серця

МРТ серця, Магнітно-резонансна томографія серця

Магнітно-резонансна томографія серця (МРТ серця) - метод обстеження, в якому для отримання точних зображень серця і органів грудної порожнини використовується потужне магнітне поле. Це дорожчий метод діагностування хвороб серця.

Пацієнта поміщають всередину великого електромагніту, який викликає вібрацію атомних ядер в організмі. В результаті вони випускають характерні сигнали, які перетворюються в тривимірні зображення структур серця. Зазвичай контрастні речовини при цьому не потрібні. Однак, іноді внутрішньовенно вводять парамагнітні контрастні речовини, які допомагають визначити області слабкого кровотоку в серцевому м'язі.

МРТ серця має ряд недоліків в порівнянні з комп'ютерною томографією сеця. По-перше, потрібно більше часу для отримання кожного зображення. По-друге, через скорочення серця зображення, отримані за допомогою МРТ, виявляються більш розмитими. Крім того, деякі люди під час дослідження відчувають патологічну боязнь замкнутого простору (клаустрофобію), тому що знаходяться у вузькому просторі всередині великої машини.