Діагностика серця

Ехокардіографія

Ехокардіографія - один з найбільш використовуваних методів діагностики хвороб серця. Перевага її полягає в тому, що вона не пов'язана з необхідністю рентгенівського опромінення і забезпечує чудове зображення. Дослідження нешкідливо, безболісно, ​​недорого і широко доступно.

Цей метод заснований на застосуванні високочастотних ультразвукових хвиль, що випускаються спеціальним датчиком, які відбиваються від серця і кровоносних судин і створюють рухоме зображення. Воно з'являється на екрані відеосистеми і записується на диск. Змінюючи положення і кут нахилу датчика, лікар бачить серце і головні кровоносні судини в різних площинах, що дає точне уявлення про будову і функції серця. Щоб отримати зображення підвищеної якості і проаналізувати стан дрібних структур серця, в стравохід пацієнта вводять особливий датчик і з його допомогою отримують зображення.

Ехокардіографія дозволяє виявити порушення в русі стінок серця, зміна обсягу крові, яка виштовхується з серця при кожному скороченні, потовщення і інші зміни оболонки серця (перикарда), накопичення рідини між стінкою перикарду і серцевим м'язом.

Основні види ультразвукових досліджень (УЗД серця): двомірний і допплерівський режими. Найбільш широко використовується двомірний режим. Він дозволяє отримувати реальні двомірні зображення в різних площинах. Допплерівський режим відображає в кольорі швидкість і характер руху крові. Такі види допплерівських досліджень дають можливість визначати і відображати напрямок і швидкість кровотоку в камерах серця і судинах. Зображення дозволяють лікарю бачити, чи правильно відкриваються і закриваються серцеві клапани, скільки крові вони пропускають, будучи закритими, чи не порушений кровотік. Можуть бути виявлені патологічні сполучення між кровоносними судинами і камерами серця, визначенення будови і функції судин і камер.