Діагностика серця

Холтерівське моніторування, безперервна амбулаторна реєстрація ЕКГ

Порушення серцевого ритму і періоди недостатнього кровопостачання серцевого м'яза можуть бути короткочасними і непередбачуваними. Щоб їх виявити, використовують безперервну амбулаторну реєстрацію ЕКГ. Пацієнту надягають маленький пристрій, що працює від батареї (холтерівський монітор), який реєструє ЕКГ протягом 24 годин. Поки триває обстеження, людина записує в щоденнику час появи і характер будь-яких виникаючих симптомів. Згодом запис обробляють на комп'ютері: аналізують частоту серцевих скорочень і ритм серця, знаходять зміни електричної активності, які вказують на неадекватний кровотік в серцевому м'язі, і відтворюють запис ЕКГ протягом 24 годин. Симптоми, зареєстровані в щоденнику, можна співвіднести із змінами ЕКГ.

ЕКГ можна передати по телефону на комп'ютер, що знаходиться в центрі, для негайної розшифровки, якщо цього вимагає ситуація. Складні амбулаторні пристрої здатні одночасно реєструвати ЕКГ і електроенцефалограми (запис електричної активності мозку) пацієнтів, у яких бувають випадки втрати свідомості. Така реєстрація допомагає встановити причину непритомності і, зокрема, відрізнити розлади серцевого ритму від епілептичних припадків.

Безперервна амбулаторна реєстрація ЕКГ за допомогою холтерівського монітора виглядає так: пацієнту надягають через плече невеликий монітор, до грудної клітки прикріплюють електроди, і монітор безперервно реєструє електричну активність серця.