Діагностика серця

Електрокардіографія, ЕКГ

Електрокардіографія - просте і безболісне дослідження, при якому електричні імпульси серця посилюються і записуються на рухомій стрічці паперу. Електрокардіограма (ЕКГ) дозволяє лікареві оцінити стан водія ритму серця (особливої ​​структури, яка викликає скорочення серця), проводящих шляхів серця, частоту і ритм серцевих скорочень та отримати інші дані.

Для запису ЕКГ лікар або медсестра поміщає невеликі металеві контакти (електроди) на руки, ноги і груди пацієнта. Ці електроди вловлюють силу і напрям електричних струмів в серце при кожному його скороченні. Електроди проводами з'єднані з апаратом, який записує імпульси. Кожна крива відображає електричну активність серця, зняту як би з різних пар точок. Ці пари точок називаються відведеннями.

ЕКГ роблять при будь-якій підозрі на захворювання серця. Це дослідження дозволяє лікарю виявити цілий ряд різних захворювань серця, в тому числі порушення ритму, недостатнє кровопостачання серця, надмірне потовщення м'яза серця (гіпертрофію), яке може бути викликане, зокрема, підвищеним артеріальним тиском. ЕКГ виявляє витончення або заміщення частини м'яза серця сполучною тканиною після перенесеного інфаркту.