Все про Урологію

Ниркова недостатність лікування

Сечова система людини виконує такі функції, як утворення сечі і сечовиділення. Одним з органів сечової системи є нирки, які відіграють важливу роль в обміні речовин і синтезі багатьох гормонів. Порушення роботи нирок може призвести до інтоксикації організму, яке спостерігається у вигляді накопичення шкідливих речовин і різних порушеннях. В такому стані розвивається захворювання - ниркова недостатність, яка проявляється в тому, що поступово знижується функція нирок, а так само гинуть тканини цього організму. Це досить складне захворювання, при якому уповільнення кваліфікованого лікування може спричинити за собою серйозні ускладнення.

Це захворювання проявляється в двох формах: гострої і хронічної. Хронічна ниркова недостатність має чотири стадії. Показниками для визначення етапу є показник фільтрації, рівень креатину крові та інші. Багато захворювань є провісниками хронічної ниркової недостатності, так як при їх протіканні відбувається руйнування ниркової тканини і загибель ниркових фільтрів. До таких захворювань, перш за все, відносяться ті, в процесі яких порушується відтік сечі з нирок (запалення нирок, сечокам'яна хвороба). Порушення обміну речовин, яке викликається атеросклерозом, подагрою, цукровим діабетом призводить до серйозної поразки судин нирок. Чималу роль відіграють різні вроджені захворювання нирок, особливо якщо вони мають спадковий характер.

Симптоми гострої ниркової недостатності відрізняються від хронічної своїм різким проявом. Протягом першого тижня у хворого знижується артеріальний тиск, підвищується температура тіла, з'являється сонливість, аміачний запах з рота, сеча має темний колір, навіть з домішкою крові. У наступні чотири тижні виявляються додаткові ознаки захворювання - це різке зменшення сечі, що не виведення шлаків з організму, порушення пам'яті, судоми, неусвідомлені дії, кома і можливо, параліч. Ускладненням цього захворювання може послужити загибель тканини нирок.