Все про Урологію

Гломерулонефрит лікування

Гломерулонефрит - захворювання, яке характеризується запаленням гломерул, розташованих в нирковій тканині. Гломерули представляють собою клубочки капілярних петель. Вони виконують фільтруючу функцію, відокремлююча від крові рідина, яка після проходження системи ниркових канальців перетворюється в сечу.

Механізм виникнення захворювання такий, що в разі проникнення інфекції в організм, імунна система починає «давати збої», вражаючи ниркову капілярну мережу і викликаючи її запалення. Тому гломерулонефрит - імунне ураження ниркових клубочків. Буває, що це захворювання носить інфекційно-алергічний характер, коли на тлі існуючого імунного ураження проникає в організм і розвивається інфекція.

У будь-якому випадку, гломерулонефрит - одне з найнебезпечніших захворювань сечової системи, так як з одного боку, уражені стінки капілярів починають пропускати клітини крові і білки, а з іншого - втрачають здатність виводити з організму токсичні речовини і воду. Затримка в організмі води і солі викликає перевантаження організму рідиною і артеріальну гіпертензію.

Хронічна форма захворювання зазвичай виникає в перші чотири тижні після гострого гломерулонефриту. Надмірне вживання солі, зловживання спиртними напоями, гострі і такі хронічні інфекції, як аднексит, тонзиліт і карієс, є основними факторами виникнення захворювання і його переходу в хронічну форму. Лише в деяких випадках хвороба є самостійним (первинним) процесом, але в даний час механізм її розвитку повністю не вивчений.

Лікування захворювань сечової системи, в тому числі і гломерулонефриту, проводиться під контролем лікаря-нефролога. Лікування гломерулонефриту в гострий період становить від 2 до 3 тижнів і має проводитися виключно в стаціонарних умовах. Строгий постільний режим скасовується при настанні ремісії. У цей період важливо виключити можливість переохолодження і обмежити фізичні навантаження.

Незалежно від форми, лікування гломерулонефриту проводять комплексно. З метою санування вогнищ хронічної інфекції та попередження виникнення рецидивів при хронічному тонзиліті, септичному ендокардиті та інших захворюваннях застосовують антибіотики.

Невід'ємною частиною лікування є фітотерапія, яка надає дію в різних напрямках: корекція імунної системи, звільнення мембран капілярних клубочків, діуретична терапія - усунення набряків, зниження кількості білка в сечі, протизапальну дію і нормалізація артеріального тиску.

Хронічний гломерулонефрит, що протікає у важкій формі, вимагає іноді застосування серйозних заходів лікування.

Якщо звернення до лікаря відбулося вчасно, і захворювання не супроводжується розвитком ускладнень, то лікування гломерулонефриту протікає успішно. Єдине, що рекомендують фахівці всім, хто переніс гломерулонефрит, це уникати на роботі переохолодження та тривалого перебування у вологому середовищі.