Все про Урологію

Аденома передміхурової залози

На сьогоднішній день для позначення аденоми простати найчастіше вживається спеціальний термін - «гіперплазія передміхурової залози». За даними статистики, кожен другий чоловік у віці більше 50 років звертається до лікаря-уролога з приводу аденоми передміхурової залози. До того ж, вважається, що це захворювання поступово розвинеться у 85% чоловіків. Ці цифри і підтверджують той факт, що аденома простати - поширене захворювання.

У хворих аденомою простати чоловіків поступово порушується сечовипускання, а це і є основним проявом цього захворювання. Аденома має доброякісне зростання і не дає метастазів, що докорінно відрізняє це захворювання від раку передміхурової залози.

До сих пір як таких причин розвитку аденоми передміхурової залози до кінця не виявлені. Вважається, що аденома передміхурової залози - це свого роду прояв чоловічого клімаксу. У зв'язку з цим можливість захворіти аденомою простати має кожен літній чоловік.

Також немає явного зв'язку між виникненням аденоми простати і статевою активністю, а також сексуальною орієнтацією, вживанням алкоголю і тютюну, різними запальними і венеричними захворюваннями органів сечостатевої системи.

Лікування передміхурової залози може бути медикаментозним, неоперативним і оперативним. Чи можна вилікувати аденому простати і яким чином це зробити, вирішує лікар, виходячи з симптоматики і занедбаності захворювання. Консервативне лікування аденоми простати за допомогою медикаментозних засобів є ефективним лише на початкових стадіях захворювання, коли хвороба не запущена, хворий може мочитися і сеча повністю виводиться з сечового міхура. В даний час існує безліч методів лікування, які допомагають не тільки полегшити перебіг хвороби, а й кардинально зменшити обсяг збільшеної залози. До того ж дуже ефективними вважаються додаткові методи лікування - масаж простати при аденомі і свічки від аденоми простати.

Хочеться відзначити, що дієта при аденомі простати грає важливу роль, сприяє швидкому одужанню і не дає перейти хворобі в більш небезпечну форму. Сама дієта не така вже й жорстка і кількість дозволених продуктів і страв досить велика. Нехтувати порадами лікаря з приводу харчування не варто ні в якому разі, так як це одна з найважливіших складових комплексного лікування аденоми.