Все про УЗД

Для чого робити УЗД

1.) Для діагностики ушкоджень голови. Це допомагає лікареві визначити місце крововиливу.

2.) В офтальмології УЗД використовують для вимірювання розмірів очей, визначення положення кришталика.

3.) Для того щоб оцінити розміри печінки, її структуру і однорідність, виявити будь-які зміни, а також стан кровотоку.

4.) Також за допомогою УЗД можна вивчити стан жовчного міхура і жовчних проток: їх розміри, товщину стінок, прохідність і т.п.

5.) Аналогічно оцінюються розміри, форма, контури підшлункової залози, наявність утворень.

6.) УЗД нирок дозволяє визначити їх стан, структуру. Також дає можливість виявити різні запальні процеси, наявність каменів, утворень і зміни після перенесених гострих або хронічних захворювань нирок.

7.) При огляді щитовидної залози ультразвукове дослідження дозволяє визначити наявність вузлів, кіст, а також зміни розміру і структури залози. Фахівці рекомендують проводити обстеження щитовидної залози щороку.

8.) За допомогою УЗД лікарі визначають масу серця, скорочувальну здатність, патології, пухлини, тромби. Застосуються у випадках болю в області серця, шуми, порушеннях, вроджених вадах серця і т.п.

9.) Використовується для визначення терміну вагітності, контролю за плодом на різних стадія. УЗД роблять три-чотири рази за весь термін вагітності, якщо процес протікає без будь-яких ускладнень, але частіше робити не рекомендується.

10.) УЗД судин застосовується при болі в ногах під час ходьби, ослабленні, відсутності пульсу на артеріях гомілки, цукровий діабет, після операції на артеріях нижніх кінцівок і т.п.

11.) УЗД органів малого тазу підходить для своєчасного визначення різних захворювань (наприклад, міоми), доброякісних і злоякісних новоутворень. Також лікар стежить за станом матки після аборту.

12.) УЗД молочної залози проводиться з метою своєчасного розпізнавання доброякісних і злоякісних новоутворень. УЗД рекомендується проходити жінкам щорічно. Найкраще проходити огляд у перший тиждень після менструації.

Крім діагностики різних захворювань ультразвук має низку лікувальних властивостей:

- протизапальну, розсмоктуючу;

- спазмолітичну;

- підсилює проникність шкіри.