Все про УЗД

Чи шкодить УЗД

Хвороба на ранній стадії лікується простіше і швидше - заперечувати це твердження навряд чи хтось наважиться. Для розпізнавання аномалій в людському організмі використовують багато методів, зокрема, дослідженням звуковими хвилями високої частоти. Міркувань щодо небезпеки УЗД в інтернеті багато, а саме з інтернету зараз черпають більшість інформації. Найчастіше хвилює питання - чи небезпечно УЗД при вагітності і чи небезпечно УЗД для плода. Не вдаючись глибоко у фізику, медицину та інші науки спробуємо розібратися, чи існує небезпека УЗД.

Що таке ультразвукове обстеження, які проблеми воно вирішує?

Таке явище, як ехо, знайоме всім: воно пояснюється здатністю звукових хвиль відбиватися. Медичний апарат використовує саме цю фізичну властивість, але тільки не простих хвиль, а ультразвукових. Вони знаходяться за межами сприйняття людського вуха. За характеристиками відбитого променя комп'ютером вибудовується картинка, що показує розташування, обриси і щільність людських внутрішніх органів. Таким чином, наскільки УЗД небезпечно треба розглядати з точки зору впливу променя на організм.

Для чого необхідно піддавати себе такому дослідженню?

Для того щоб лікар вчасно розпізнав величину і стадію аномалії, яку визначити за зовнішнім виглядом пацієнта і за допомогою аналізів важко, а часто навіть неможливо. Пухлини, камені, поліпи, різні зміни тканини в органах - ультразвукове обстеження може на ранній стадії виявити такі серйозні захворювання, як онкологія, жовчокам'яна хвороба, порушення в печінці та підшлунковій залозі. Діагностика судин показує ризик інсультів, причини головних болів і мігрені, величину порушень кровотоку при остеохондрозі шиї. Дослідження малого таза допомагає визначити відхилення в репродуктивних органах чоловіків і жінок. Майбутнім мамам дослідження призначаються з метою з'ясувати вік плоду і його розвиток, виключити можливість позаматкового зачаття, запобігти загрозі викидання або передчасні пологи і багато іншого.

Це лише мала частина проблем зі здоров'ям, від яких можна позбутися, зробивши ультразвукову діагностику. Але опонентів у цього методі достатньо, особливо коли це стосується вагітних і дітей. Міркуючи про небезпеку УЗД для плода, часто призводять сумнівні докази і факти.

Наскільки велика небезпека?

Будь-який сторонній вплив на організм людини має побічні ефекти - це незаперечний факт. І ультразвук не виняток - він здатний викликати біологічні зміни, але все залежить від його інтенсивності, тривалості, частоти та інших параметрів. Небезпека УЗД для людини виникає при інтенсивності випромінювання понад 10 Вт / см2, а медична апаратура має всього 0,05-0,25 Вт / см2. Крім того, вплив здійснюється імпульсами з тривалістю 0,000001 секунди з інтервалами 0,001 секунди - різниця в тисячу разів. Обстеження ультразвуком триває не більше 30 хвилин, тобто 1800 секунд, з яких менше 1,8 секунди організм людини і ембріона піддається «шкоді» ультразвукового променя вкрай низької інтенсивності. До цього можна додати те, що до дитини доходить тільки половина енергії променя, інша частина поглинається і відбивається на шляху.

Часто зустрічається інформація в інтернеті, що УЗД небезпечно, але за весь час не було опублікувано жодного результату, який би стверджував те, що УЗД небезпечне при вагітності. Можна довго з'ясовувати, чи небезпечне УЗД для людини, чи небезпечне УЗД при вагітності, але дайте відповідь тільки на три питання:

Ви згодні ростити дитину з хворобою Дауна, втративши при цьому сім'ю, кар'єру, підпорядкувавши своє життя повністю боротьбі за його існування?

Ви згодні ризикнути своїм життям, здоров'ям, відмовившись від обстеження, тільки тому, що хтось публікує голослівні твердження про небезпеку УЗД?

Ви згодні залишатися в невіданні щодо благополучного результату пологів, здоров'я і життя малюка?

Якщо ви відповіли "так" хоча б на одне питання, тоді вам дійсно ультразвукове дослідження організму не потрібно. Якщо Ви вірите в небезпеку УЗД, поставте на одну чашу терезів сумнівні докази, а на іншу - можливі наслідки для життя і здоров'я без ультразвукової діагностики.