все про Стоматологію

Пародонтоз: симптоми і лікування

Захворювання пародонту - порушення цілісності тканин пародонта запального, дистрофічного, ідіопатичного або неопластичного характеру. За даними статистики, захворювання пародонту зустрічаються у 12-20% дітей у віці 5-12 років. Хронічний пародонтит виявляють у 20-40% людей до 35 років і у 80-90% населення у віці після 40 років. Пародонтоз зустрічається в 4-10% випадків. Найбільш високий показник поширеності захворювань пародонту спостерігається серед пацієнтів старших вікових груп. При цукровому діабеті ураження пародонту визначається у 50% хворих. Також виявлено кореляційний зв'язок між виразністю пародонтиту та тривалістю перебігу цукрового діабету 1 типу. Дослідження, проведені в різні роки, показують зростання захворюваності з прогресом цивілізації. Прогноз при захворюваннях пародонту залежить від причин розвитку, наявності супутньої патології, рівня гігієни, своєчасності звернення пацієнтів до медичного закладу.

Лікування захворювань пародонту

Вибір індивідуальної схеми лікування захворювань пародонту залежить від етіології та ступеню тяжкості ураження. При пародонтиті призначають професійну чистку, ревізію пародонтальних кишень, протизапальну і антибіотикотерапію. З хірургічних втручань в стоматології проводять кюретаж, гінгівотомія. Зуби 3-4 ступеня рухливості підлягають видаленню. Дієвими ортопедичними заходами при захворюваннях пародонту є шинування.

За допомогою тимчасових шин вдається зафіксувати рухомі зуби, що сприяє більш рівномірному розподілу жувального навантаження. Для поліпшення кровопостачання при пародонтозі використовують фізіотерапію - вакуум і гідротерапію та ін.

При ідіопатичних захворюваннях пародонту призначають симптоматичне лікування - кюретаж пародонтальних кишень, гінгівотомія, вишкрібання патологічного вогнища з введенням остеоіндуктивних препаратів. При рухливості 3-4 ступеня зуби підлягають видаленню з наступним протезуванням. При хворобі Папійона-Лефевра лікування симптоматичне - прийом ретиноїдів, що пом'якшують і уповільнюють лізис кісткової тканини. Для запобігання інфікування ділянки ураження призначають антисептики у вигляді ротових ванночок, антибіотики.

Прогноз при захворюваннях пародонту залежить не тільки від характеру патології, рівня гігієни, наявності шкідливих звичок і генетичної схильності, але і від своєчасності звернення пацієнтів до медичного закладу, адекватності проведеного лікування.