все про Неврологію

Епілепсія: симптоми і лікування

Таке захворювання, як епілепсія, носить хронічний характер, при цьому воно характеризується проявом спонтанних, рідко виникаючих, короткочасних нападів епілептичних припадків. Слід зауважити, що епілепсія, симптоми якої мають досить виражений характер, є одним з неврологічних захворювань найбільш поширеного типу - так, кожна сота людина на нашій планеті відчуває періодично епілептичні напади.

Основні симптоми епілепсії - виникнення великого судомного нападу. Починається він, як правило, раптово, причому, не маючи ніякого логічного зв'язку з факторами зовнішнього типу. У деяких випадках є можливість встановлення часу швидкого настання такого нападу. За один-два дня епілепсія, ранні симптоми якої виражаються в загальному нездужанні, також вказує на порушення апетиту і сну, головні болі і надмірну дратівливість як швидких своїх провісників. У багатьох випадках появи нападу супроводжує виникнення аури - для одного і того ж хворого її характер визначається як стереотипний в відображенні. Триває аура протягом декількох секунд, після чого слідує втрата свідомості, можливо - падіння, нерідко супроводжується своєрідним криком, що обумовлюється виникаючим в голосовій щілини спазмом при скороченні м'язів грудної клітки і діафрагми.

У лікуванні епілепсії застосовується два основних положення. Перше полягає в індивідуальному підборі ефективного типу медикаментів з їх дозуванням, і друге - при тривалому веденні хворих при необхідному введенні і зміні доз. В цілому лікування зосереджено на створенні відповідних умов, що забезпечують відновлення і нормалізацію стану людини на психо-емоційному рівні з корекцією порушень у функціях певних внутрішніх органів, тобто лікування епілепсії орієнтоване на причини, що провокують характерні симптоми з їх усуненням. Для діагностування хвороби необхідно звернутися до невролога, який при відповідному спостереженні над хворим підбере відповідне рішення в індивідуальному порядку. Що стосується частих виражених розладів психічного характеру, то в цьому випадку лікування проводиться психіатром.