все про Неврологію

Що лікує невролог?

Хвороби нервової системи дуже різноманітні. В їх основі лежать:

- порушення в роботі нервових клітин - нейронів, і зв'язків між ними;
- різні запалення інфекційного і неінфекційного характеру, які виникають в головному і спинному мозку і в волокнах нервів.

Найчастіше до невролога звертаються з приводу мігрені. Це захворювання характеризується нападами сильного головного болю, яка частіше має односторонній характер. З такою проблемою регулярно стикаються більше 75% жителів великих міст.

Також дуже поширеною проблемою є захворювання вегетативної нервової системи. Вони проявляються у вигляді стрибків артеріального тиску, хворобливості в грудях зліва, хронічної втоми, запаморочення, занепокоєння і страху. На ці явища скаржиться більше половини населення нашої планети.

Крім того лікар-невролог займається лікуванням міжхребцевих гриж, остеохондрозів, радикулітів і вегето-судинної дистонії; защемленням нервових волокон; струсами головного мозку і їх наслідками. До цього фахівця звертаються також люди, які страждають на епілепсію, недостатністю мозкового кровообігу, інсультами, розладами пам'яті, невритами та інше.

Ще однією сферою діяльності невролога є ускладнення остеохондрозу, енцефалітів різного походження та новоутворення в головному мозку та інших відділах нервової системи.

Звертаються до невролога з приводу дегенеративних станів НС, таких як хвороба Альцгеймера, хвороба Паркінсона.

Помилкою буде вважати, що цей фахівець займається лікуванням різних психічних порушень. Це не так. За корекцію відхилень у психічному стані відповідає психіатр. Однак досить часто неврологічні хвороби можуть супроводжуватися і симптомами порушення психіки. Тоді за лікування пацієнта беруться обидва фахівця.